AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKA

„Pomaganie uzależnia”

Śpiewająca Gwiazda wśród przyjaciół osób niepełnosprawnych – takim tytułem został uhonorowany Dariusz Tokarzewski. Artysta, muzyk, społecznik i radny powiatowy otrzymał nagrodę od Lubelskiego Stowarzyszenia Osób Chorych na Padaczkę i Ich Przyjaciół DRGAWKA. Statuetkę odebrał 13 lutego z rąk Moniki Lipińskiej, wiceprezydent Lublina.
„Drgawka” działa od 2013 r. i zajmuje się wspieraniem osób chorych na padaczkę oraz integracją z ludźmi zdrowymi.
-To dla mnie ogromne wyróżnienie, tym bardziej, że jestem jedynym artystą posiadającym taką statuetkę. Wiem, że była zaprojektowana specjalnie dla mnie – cieszy się Dariusz Tokarzewski, podkreślając doskonałą współpraca z Barbarą Lisek, prezes stowarzyszenia. Artysta wedle potrzeby uczestniczy w koncertach, podczas których zbierane są środki na pomoc chorym.
Muzyk od lat angażuje się w pomoc osobom ze szczególnymi potrzebami. Współpracuje m.in. z grupą „Ach to My”, działającą przy Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdniku.
– To wielka przyjemność dawać coś od siebie. Tak po prostu, nie oczekując nic w zamian. Na początku obawiałem się, że nie będę potrafił pracować z tak wrażliwymi osobami, że nieświadomie kogoś urażę. Udało się jednak wypracować świetne relacje i wprowadzić dobrą atmosferę. – przyznaje Dariusz Tokarzewski. Jak mówi, pomaganie innym to potrzeba, którą wyniósł z domu rodzinnego. – Jeśli np. sąsiedzi potrzebowali wsparcia to reakcja była naturalna. Nic tak nie ładuje akumulatorów jak świadomość, że ktoś dzięki nam jest szczęśliwszy. Pomaganie uzależnia – wyznaje artysta.
Tokarzewski wspiera także wszelkie artystyczne przedsięwzięcia Domu Pomocy Społecznej w Świdniku, pomaga również w szkołach, gdzie udziela konsultacji młodym zdolnym uczniom, przygotowując ich do konkursów wokalnych.
Wszystko to w wolnym czasie, którego nie ma zbyt wiele, bo oprócz obowiązków radnego powiatowego, wciąż koncertuje z grupą VOX, działającą od 1978 roku.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button