AKTUALNOŚCI

Strażacy ćwiczyli ratownictwo lodowe

W niedzielę, 4 marca na zbiorniku wodnym w Giełczwi odbyły się pierwsze w powiecie świdnickim ćwiczenia z ratownictwa lodowego.
W ćwiczeniach wzięli udział strażacy z jednostek: OSP Piaski, Bystrzejowice Drugie, Kozice Górne, Siedliszczki oraz strażacy z JRG w Świdniku z posterunku w Piaskach. To były pierwsze takie ćwiczenia w naszym powiecie, zorganizowane z inicjatywy Komendanta Gminnego Ochrony Przeciwpożarowej Gminy Piaski, Marka Berezy. Strażacy ćwiczyli wykorzystując sprzęt będący na wyposażeniu jednostek ochrony przeciwpożarowej. Opracowywali taktykę prowadzenia działań z zakresu ratownictwa wodnego na obszarze zalodzonym, jak również współdziałanie strażaków PSP i OSP podczas organizacji działań ratowniczych.
Podczas zajęć praktycznych doskonalono różne techniki ratowania osób poszkodowanych z zamarzniętego zbiornika wodnego, w razie załamania tafli, oraz sposoby przemieszczanie osób poszkodowanych na brzeg. W ćwiczeniach korzystano m.in. z drabin nasadkowych, sań lodowych, suchych skafandrów ratowniczych, rzutek i lin ratowniczych.
KP PSP Świdnik

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close