AKTUALNOŚCI

Pierwsza „niepodległościówka” otwarta!

foto: Urząd Marszałkowski
Pierwsza „niepodległościówka” w województwie połączyła dwa powiaty: świdnicki i łęczyński. To efekt programu: „100 km dróg w każdym powiecie na 100 – lecie niepodległości”.
Uroczyste otwarcie nastąpiło 12 marca, na drodze wojewódzkiej nr 829 Łęczna – Biskupice. To ważny szlak komunikacyjny, który łączy drogi krajowe nr 12 i 82.- To pierwszy odcinek drogi w ramach projektu: „100 km dróg w każdym powiecie województwa lubelskiego na 100-lecie niepodległości”. Połączył gminy- Łęczna, Milejów oraz Trawniki. Nowo otwarty odcinek zmodernizowanej drogi mierzy 18,135 km. Zależy mi na tym, aby zwiększyło się tempo inwestowania we wszystkie drogi w naszym województwie – powiedział Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego. W uroczystym otwarciu uczestniczył także Michał Zdun, dyrektor Departamentu Polityki Transportowej i Drogownictwa UM w Lublinie, a jednocześnie mieszkaniec powiatu świdnickiego.- Szczególnie cieszy mnie fakt, że pierwsza droga w programie ułatwiła podróżowanie m. in. mieszkańcom powiatu świdnickiego. Jeszcze w tym roku planujemy m.in.: Dw 835 Piotrków -Lublin, Dw 815 Lubartów- Parczew, Dw 836 Piotrków-Piaski, Dw 837 Sitaniec -Nielisz- zapowiedział Zdun.
Projekt zakłada wybudowanie lub zmodernizowanie po 100 kilometrów dróg w każdym powiecie województwa, a jest ich 20. W ten sposób samorządowcy chcą uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również

Close
Back to top button
Close