AKTUALNOŚCI

Schronisko w Krzesimowie z przedłużoną umową

Schronisko w Krzesimowie może wciąż prowadzić swoją działalność w tym samym miejscu. Wczoraj z Nadleśnictwem Świdnik został podpisany aneks do umowy dzierżawy terenu, na mocy którego została ona przedłużona do 30.06.2019 roku.
Wiąże się to jednak z tym, że Świdnickie Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami będzie zobowiązane do poprawienia warunków sanitarno-technicznych schroniska do stanu akceptowalnego przez nadzór budowlany.
– Nadleśnictwo przychliło się do naszej prośby, żeby dać nam więcej czasu na uprzątniecie terenu i przywrócenie stanu pierwotnego dzierżawionej działki z uwzględnieniem warunków pogodowych. Tym samym mamy jeszcze ponad rok czasu na znalezienie domów dla wszystkich psiaków. Aktualnie w schronisku przebywa nadal 145 psiaków – informują przedstawiciele schroniska.
Schronisko miało pierwotnie wyprowadzić się do końca marca. Nadleśnictwo Świdnik stawiało warunek, że jeśli poprawi warunki sanitarno-techniczne w schronisku, przedłuży z nim umowę najmu. Chodziło o wykonanie robót rozbiórkowych samowolnie utwardzonej betonem, płytami chodnikowymi i kostką brukową tej działki, na której znajduje się schronisko. Większość prac udało się wykonać.
Od 2016 roku placówka nie przyjmuje już nowych zwierząt. Stowarzyszenie wciąż szuka osób, które chcą zaopiekować się psami ze schroniska. W tej sprawie można dzwonić pod numer tel. 691 522 924.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button