AKTUALNOŚCISPORT

Cenna wygrana futbolistek z Wierzchowisk

Od cennej wyjazdowej wygranej rundę wiosenną rozpoczęły dziewczęta Ludowego Klubu Sportowego z Wierzchowisk. Drugoligowa drużyna prowadzona przez trenera Marka Maciejewskiego pokonała na wyjeździe Łysicę Bodzentyn 1:0 (1:0). Zwycięstwo na starcie rundy rewanżowej to dobry prognostyk przed kolejnymi meczami czekającymi nasze futbolistki.
Bramka: Natalia Pielecha (18′).
LKS Wierzchowiska: Magdalena Badura, Natalia Flis, Izabela Bartocha, Edyta Danił, Justyna Kasperek, Maja Oleszczuk, Natalia Pielecha, Katarzyna Pawlina (63′ Karolina Wnuk), Natalia Szczygieł (90′ Patrycja Urban), Katarzyna Kot, Kaja Zaborska.
Spotkanie zostało rozegrane na grząskim i nierównym boisku. Nasze dziewczęta po bardzo dobrej grze skromnie pokonały rywalki z Łysicy. Decydująca akcja meczu miała miejsce w 18 minucie gry. Na dośrodkowanie w pole karne z prawej strony boisk zdecydowała się Natalia Szczygieł. Tam na dziesiątym metrze o górną piłkę starała się powalczyć Katarzyna Kot. Jednak udaną interwencją popisała się bramkarka gospodyń, która wypiąstkowała piłkę przed pole karne. Dopadła do niej Natalia Pielecha i celnym strzałem posłała futbolówkę do siatki. Niewiele brakowało, a drugiego gola mogła zdobyć Zaborska, ale zamiast do bramki trafiła w poprzeczkę. Warto podkreślić, że cały zespół Wierzchowisk rozegrał bardzo dobry mecz, w tym debiutujące w naszej drużynie: Maja Oleszczuk, Katarzyna Pawlina i Kaja Zaborska.
Przed rundą wiosenną drugoligowy zespół z Wierzchowisk opuściły: Aleksandra Mańko, Teresa Skupińska, Magda Zwolak, Milena Irsak, Dominika Bartnik, Jagoda Tażbirek i Anna Szostak.
Natomiast do kadry dołączyły: Katarzyna Pawlina, Monika Rutkowska, Patrycja Surma, Natalia Kuziel, Maja Oleszczuk, Kaja Zaborska (wszystkie z Pereł Lublin), Paulina Szyszka (Ząbkovia Ząbki), Patrycja Urban i Karolina Wnuk.
Kolejnym ligowym rywalem podopiecznych trenera Maciejewskiego będzie UKS 3 Staszkówka Jelna. Mecz zostanie rozegrany w przyszłą niedzielę 8 kwietnia o godz. 14 na boisku w Wierzchowiskach.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button