AKTUALNOŚCI

Świdniczanie zdecydowali!

Zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie przebudowy skrzyżowania powiatowej Al. Lotników Polskich z ulicami: Klonowa oraz Rejkowizna w Świdniku. Nowe rozwiązania komunikacyjne, a było ich 7, zostały powiatowi zaproponowane przez Urząd Miasta Świdnik.
Mamy pełną świadomość, że każde spowolnienie ruchu na Al. Lotników Polskich będzie irytowało kierowców, postanowiliśmy więc oddać głos najbardziej zainteresowanym, czyli Świdniczanom. W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim mieszkańcom Świdnika, którzy zechcieli zapoznać się z proponowanymi zmianami w ruchu i przesłali do nas swoje opinie na ten temat. Dzięki temu mamy pewność, że podjęta przez nas decyzja uwzględnia interesy zarówno osób mieszkających blisko skrzyżowania oraz kierowców korzystających z Al. Lotników Polskich, jako głównego traktu w kierunku Lublina, a mieszkających w innych częściach miasta.
Wśród wszystkich opinii przesłanych do nas w ramach konsultacji największym poparciem cieszyły się po równo dwa z zaproponowanych rozwiązań, czyli WARIANT 4 (skrzyżowanie skanalizowane z sygnalizacją świetlną) oraz WARIANT 7 (mini rondo). Pozostałe warianty także pojawiały się w wypowiedziach mieszkańców jako najlepsze, były to jednak głosy dosłownie pojedyncze. Były też opinie, i chyba nie sposób się z nimi nie zgodzić, że najlepszym wariantem jest budowa Al. Solidarności od ronda Jana Pawła w stronę wschodnią. W momencie, kiedy miasto upora się już z tą inwestycją zarówno ul. Klonowa, jak i Al. Lotników Polskich zostanie w sposób znaczący odciążona.
Warto zauważyć, że wedle projektantów przygotowujących koncepcje na zlecenie Urzędu Miasta Świdnik, najlepszym rozwiązaniem był wariant 7, czyli mini rondo. Zarówno projektanci, jak i nasi partnerzy z UM Świdnik, wskazywali że jest to rozwiązanie najbezpieczniejsze. W związku ze swoistym remisem wariantów: 4 i 7, podczas podejmowania decyzji potraktowaliśmy te głosy jako przeważające i postanowiliśmy wyrazić zgodę na budowę mini ronda.
Jeszcze raz dziękuję mieszkańcom Świdnika za udział w konsultacjach i pomoc w podjęciu trudnej decyzji. Jednocześnie, w imieniu Zarządu Powiatu Świdnickiego zapraszam wszystkich mieszkańców naszego powiatu do udziału w trwających nowych konsultacjach. Tym razem prosimy o opinie na temat wyboru dwóch inwestycji drogowych, na które powinniśmy złożyć wnioski o dofinansowanie. Do wszystkich domów na terenie powiatu wysłaliśmy druki, dzięki którym można wybrać najpotrzebniejsze inwestycje. Prosimy o dostarczenie opinii do 12 kwietnia drogą pocztową lub osobiście do Starostwa Powiatowego w Świdniku (ul. Niepodległości 13, 21-040 Świdnik).
Jakub Osina
Członek Zarządu
Powiatu Świdnickiego w Świdniku

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button