AKTUALNOŚCI

Z pomocą Amelce!

Pisaliśmy już o małej Amelce, która cierpi na naczyniakowatość jelit. Dziewczynka potrzebuje specjalistycznego leczenia w klinice w Niemczech. Amelka mieszka wraz z mamą i rodzeństwem we wsi Stróża, w gminie Trawniki. Jej mama, 19- letnia Emilia sama wychowuje dwójkę dzieci. Nie stać jej na kosztowne leczenie córki. Z pomocą rodzinie przyszli sąsiedzi.
Już w najbliższą niedzielę, 15 kwietnia odbędzie się wielka impreza charytatywna, z której dochód przeznaczony będzie na leczenie małej Amelki. To inicjatywa mieszkańców Biskupic. Organizatorkami wydarzenia są- Barbara Wójcik- sołtys Biskupic, Magdalena Gorostiza i Angelika Wrona. Podczas imprezy odbędą się licytacje różnych przedmiotów ale także usług. Na scenie wystąpią: zespół Volares, Silvaro Band, Tomek Kopyciński z zespołem Ideal, a także Zespół Śpiewaczy „Echo”. To tylko część atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Pieniądze zebrane podczas imprezy przeznaczone będą na leczenie dziewczynki.– Amelka ma zaburzenia odżywcze.
Dzięki podawanym lekarstwom udało się opanować krwawienie jednak jest to rozwiązanie tymczasowe. Córka potrzebuje leczenia w klinice w Niemczech.- mówi Pani Emilia, mama Amelki. Być może dziewczynkę czeka operacja wycięcia całego jelita wraz z naczyniakiem. – Już dziś wiadomo, że Amelka będzie potrzebowała specjalistycznej opieki. Leków, sterylnych rzeczy do opatrunków i wielu wizyt u specjalistów- wymienia Pani Emilia.
Amelce można pomóc nie tylko podczas niedzielnej imprezy. Cały czas prowadzona jest zbiórka pieniędzy poprzez stronę:https://zrzutka.pl/yw26am

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Reklama