AKTUALNOŚCISPONSOROWANEŻYCIE I STYL

Ubezpieczenie direct – dlaczego warto?

Gdy nadchodzi czas wykupienia nowej polisy dla naszego samochodu, często zastanawiamy się, która opcja będzie najlepsza i niekiedy martwimy się, że nie znajdziemy czasu na poszukiwania odpowiedniego OC. Dziś przedstawiamy ubezpieczenia direct, czyli sposób na szybki zakup polisy. Co jest wyjątkowego w tego typu ubezpieczeniu i dlaczego warto się nim zainteresować? Zapraszamy do lektury!

Co wyróżnia ubezpieczenie direct?

Nazwa pochodzi z języka angielskiego i oznacza „bezpośrednio”. W praktyce znaczy to, że możesz wykupić swoją polisę bezpośrednio od towarzystwa ubezpieczeniowego. Zakres tego ubezpieczenia jest identyczny, jak w przypadku każdej innej polisy, a różni się ona wyłącznie tym, że możesz ją wygodnie i szybko kupić przez telefon lub Internet. Cała procedura polega na odpowiadaniu na pytania zadawane przez system lub konsultanta – czyli tak, jakbyś rozmawiał twarzą w twarz z agentem ubezpieczeniowym. Ubezpieczenie direct swojego samochodu możesz łatwo opłacić przelewem online, tradycyjnym (czyli w banku lub na poczcie, wypełniając druczek) albo przy odbiorze. Jeśli posiadasz smartfona, komputer lub tablet z połączeniem internetowym, możesz wybrać i kupić polisę w sieci w ciągu kilku minut. Ubezpieczenie direct kupisz bez pośredników, więc taniej, a poza tym ma ona taką samą wartość, jak każda inna, zakupiona gdziekolwiek indziej.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie direct?

Oszczędzisz czas, ponieważ w internetowym kalkulatorze znajdziesz dziesiątki ofert w jednym miejscu i nie będziesz musiał odwiedzać wielu stron ubezpieczycieli w poszukiwaniu tej jedynej. Poza tym oszczędzisz pieniądze, ponieważ będziesz mógł wybrać najtańszą polisę – zauważ, że zakres OC jest zawsze ten sam, niezależnie od marży! Oszczędność pieniędzy jest szczególnie istotna w kontekście niedawnych podwyżek cen polis – nie ma sensu przepłacać. Środki lepiej przeznaczyć np. na nowe opony lub poprawki lakiernicze swojego samochodu czy po prostu przyjemności. Co więcej, z pewnością wygodniej jest otrzymać polisę na maila kwadrans po jej wykupieniu niż czekać na przesyłkę pocztową. Decydując się na ubezpieczenie direct, szybko dostajesz polisę, możesz ją wydrukować i mieć sprawę załatwioną. Jeśli mieszkasz w małej miejscowości lub na wsi, gdzie nie ma biur ubezpieczycieli, opcja direct jest praktycznie jedynym sensownym – i jakże wygodnym – wyjściem z sytuacji.

Gdzie kupić ubezpieczenie direct

Najlepszym miejscem na zakup polisy dla twojego samochodu będzie internetowy kalkulator polis OC/AC. Znajdziesz tam OC, autocasco, assistance i NNW. Wypełnisz formularz, podając dane swojego samochodu, takie jak marka, model, rok produkcji, pojemność silnika itd. Pytań jest wiele, ale odpowiedź na nie zajmie nie więcej niż kilka minut – dzięki nim program będzie mógł wybrać oferty idealnie dopasowane do twojego auta. Spośród kilkudziesięciu ofert, które zobaczysz po ok. 30 sekundach od wypełnienia formularza – bo tyle potrzebuje system, by z ogromnych zasobów wybrać polisy spełniające kryteria – będziesz mógł wybrać najlepszą opcję. Zapoznasz się z wieloma szczegółami, takimi jak np. sumy gwarancyjne lub zakres terytorialny polisy. Będziesz mógł także szybko przejść na stronę ubezpieczyciela bądź zamówić rozmowę z konsultantem, który wyjaśni wszelkie wątpliwości.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button