AKTUALNOŚCI

Walka z piratami drogowymi

Wczoraj w miejscowości Krzesimów policjanci ze świdnickiej drogówki kontrolowali prędkość kierujących w związku ze zgłoszeniami naniesionymi w tym miejscu na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na policyjny radar „wpadło” dwóch kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.
Pierwszy kierowca jechał pojazdem marki Dacia i przekroczył prędkość o 23 km/h. Został ukarany mandatem karnym oraz otrzymał punkty karne. Drugi z kierowców jechał samochodem osobowym marki Ford z prędkością 124km/h. W przypadku przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy. Kierujący odmówił przyjęcia mandatu, tak więc sprawa będzie miała swój finał w Sądzie.
Z platformy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa skorzystać można wchodząc na stronę: mapy Na stronie można sprawdzić jakie zagrożenia są wskazywane w naszej okolicy jako uciążliwe lub samemu można takie zgłoszenie nanieść, każde z nich będzie weryfikowane przez policjantów.
KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button