AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Innowacyjne szkoły ze Świdnika!

18 kwietnia w gmachu WSEI w Lublinie odbyła się gala podsumowująca szóstą edycję Projektu Certyfikacji Szkół „Szkoła Innowacji” i Konkursu „Lider Innowacji 2017”. Do projektu przystąpiło w tym roku 35 szkół z województwa lubelskiego.
I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego w Świdniku odnowiło certyfikat innowacyjnej szkoły, a także zostało wyróżnione w dwóch najważniejszych kategoriach: „Szkoła – Lider Innowacji” oraz „Nauczyciel- Lider Innowacji – Aneta Jagieła”.- Tytuł przyznany mi przez kapitułę konkursu „Lider innowacji” należy się moim kolegom i koleżankom, z którymi profesjonalna współpraca to czysta przyjemność, a także moim najukochańszym uczniom, którzy mnie inspirują, wspierają i są najwspanialszymi ludźmi na świecie. Szkoła, którą współzarządzam otrzymała także po raz kolejny tytuł „Szkoły Innowacji” Gratuluję całej społeczności Bronka- powiedziała Aneta Jagieła, wicedyrektor I LO w Świdniku.
Organizatorem konkursu jest Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie, a jego patronem Marszałek Województwa Lubelskiego – Sławomir Sosnowski, Prezydent Miasta Lublin – Krzysztof Żuk i Lubelski Kurator Oświaty – Teresa Misiuk. Celem programu jest wyróżnienie szkół, w których realizowane są nowatorskie pomysły, wspierana jest praktyczna edukacja i kreatywność uczniów, promuje się przedsiębiorczość oraz podejmowane są wszelkie niestandardowe i innowacyjne działania.- Dziękujemy wszystkim nauczycielom, pracownikom niepedagogicznym, uczniom, rodzicom oraz instytucjom współpracującym z nami za dobrą, rzetelna pracę. To sukces nas wszystkich! – powiedział Stanisław Stefańczyk, dyrektor I LO.
To nie jedyna szkoła ze Świdnika, która otrzymała certyfikat: „ Szkoła Innowacji 2018” to także Zespół Szkół nr 1 im. C. K. Norwida w Świdniku. Podczas uroczystej gali certyfikat wręczono dyrektorowi Norwida, Krzysztofowi Gałanowi.– Taki certyfikat i tytuł to zaszczyt, ale też zobowiązanie – podkreśla wicestarosta Waldemar Białowąs. – To także motywacja do dalszej ciężkiej pracy. Ale przede wszystkim radość i satysfakcja, że obecny kierunek naszych wspólnych działań na rzecz rozwoju edukacji został zauważony i doceniony – dodaje wicestarosta.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button