AKTUALNOŚCIEDUKACJA

„Norwid” otwiera drzwi

Wczoraj podczas Dnia Otwartego ZS nr I im. C.K Norwida uczniowie z gimnazjów nr 1 i nr 3 w Świdniku mieli okazje poznać bogatą ofertę szkoły.
-Możecie oczywiście szczęścia szukać poza murami Norwida, ale tak wielu możliwości nie znajdziecie – zachęcał młodzież Krzysztof Gałan, dyrektor ZS nr I, przedstawiając zalety kształcenia w Norwidzie.
Po krótkim opisie typów szkół i prezentacji multimedialnej przyszła kolej na część artystyczną. Jak zwykle, niezawodna grupa pani nauczyciel Agnieszki Mazurek przedstawiła prezentację zawodów na wesoło, gimnazjaliści nagrodzili ich gromkimi brawami.
Z entuzjazmem gości spotkał się także występ taneczny uczennic i uczniów z klasy 4 Technik Logistyk Hotelarz. Piosenka o „Norwidzie…” zaśpiewana przez uczniów do muzyki „Miłość, miłość w Zakopanem”, napisana przez Renatę Gierszon dopełniła całości wesołej i pełnej energii części artystycznej.
Po części oficjalnej goście mogli zobaczyć stanowiska z poszczególnymi kierunkami i degustować przysmaki przygotowane przez uczniów z branży gastronomicznej. Do wyboru w atrakcyjny sposób zachęcały kierunki: technik logistyk, hotelarz, cukiernik, barman, florysta czy opiekun medyczny.
– Przy wyborze szkoły warto wziąć pod uwagę to, placówka potrafi czerpać korzyści płynące ze ścisłej współpracy z pracodawcami, instytucjami branżowymi i uczelniami wyższymi w Lublinie – ocenia wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
Reklama