AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Maturzyści pożegnali szkolne mury (zdjęcia)

Nadszedł najbardziej oczekiwany przez wszystkich maturzystów czas- koniec roku szkolnego! Dla niektórych miniony rok był trudny, dla innych pełen wyzwań i sukcesów. Dzisiaj po raz ostatni dyrekcja, nauczyciele i uczniowie spotkali się w pełnym składzie, aby się pożegnać oraz nagrodzić zasłużonych uczniów.
Zakończenie roku szkolnego to jedna z najważniejszych uroczystości w szkolnym kalendarzu. Jest to szczególny dzień dla maturzystów, którzy po raz ostatni spotykają się w pełnym składzie w szkolnych murach. Dzisiaj jako jedni z pierwszych w powiecie świdnickim swoje świadectwa otrzymali maturzyści z Piask. Uczniów IV klas Zespołu Szkół w Piaskach odwiedził starosta Dariusz Kołodziejczyk oraz skarbnik Agnieszka Flis. Dzisiejsze uroczystości były także okazją do uczczenia Święta Konstytucji 3- go maja, a także podsumowania prowadzonych przez szkołę projektów unijnych. Pierwszy z nich to „Praktyczny zawrót głowy”, drugi – „W drodze do profesji”.- Obejrzeliśmy nową pracownię multimedialną, dofinansowaną ze środków unijnych, która jest najnowocześniejszą pracownią tego typu w naszym województwie. Jej koszt to 100 tys. zł. Serdecznie gratuluję dyrektorowi Waldemarowi Szałkowi tak świetnego zarządzania szkołą, a uczniom życzę powodzenia w przyszłym, dorosłym życiu- powiedział starosta Dariusz Kołodziejczyk. Ze szkołą pożegnali się także maturzyści Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej w Świdniku. W zakończeniu roku wzięli udział uczniowie, nauczyciele, Waldemar Białowąs- wicestarosta świdnicki oraz przedstawiciele służb mundurowych z terenu powiatu świdnickiego.
W „ Norwidzie” również nastąpiło pożegnanie klas maturalnych, połączone z obchodami święta Konstytucji 3- go maja. W uroczystości wzięli udział maturzyści, dyrekcja, nauczyciele, rodzice, ks. kan. Leszek Surma i wicestarosta Waldemar Białowąs. Po uroczystej części artystycznej z okazji narodowego święta odbyło się symboliczne przekazanie przez maturzystów sztandaru szkoły młodszym kolegom. Zakończenie roku szkolnego to dobry moment na podsumowania i wspomnienia.- Mam nadzieję, że te lata spędzone w szkole były owocne. Tutaj zdobywaliście wiedzę, osiągaliście sukcesy, nabywaliście także mądrości- i tej dydaktycznej i tej życiowej. Miejmy nadzieję, że to wszystko przyda się Wam w przyszłym dorosłym życiu. Dzisiejsze świadectwo jest potwierdzeniem Waszej dojrzałości. Życzę u progu wejścia dorosłość konsekwencji w podejmowanych czynach, planach życiowych i samorealizacji- powiedział dyrektor „Norwida”, Krzysztof Gałan. Powodzenia podczas egzaminu maturalnego, a także spełnienia dalszych planów zawodowych i życiowych życzył uczniom wicestarosta Waldemar Białowąs.- Zawsze kiedy goszczę w szkole mam wrażenie, że mam do czynienia z artystami- zauważył wicestarosta.- Uczniowie prezentują nie tylko wysoki poziom zawodowy, ale także dzielą się swoimi talentami, szczególnie wokalnymi. To niewątpliwy sukces również nauczycieli placówki, którzy wydobyli z uczniów to, co najlepsze. Z pewnością nabyte umiejętności przydadzą się w dorosłym życiu, u progu którego stoją dzisiaj absolwenci „Norwida”. Wicestarosta podkreślił też zaangażowanie uczniów placówki w różnego rodzaju akcje charytatywne. Za to część z maturzystów otrzymała specjalne podziękowania. Nie zabrakło też nagród i wyróżnień za osiągnięcia w nauce.
 

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button