AKTUALNOŚCI

Uroczystości w DPS w Świdniku

Wczoraj w Domu Pomocy Społecznej im. Roba Inja w Świdniku odbyła się uroczysta Msza Święta odprawiona w intencji podopiecznych i pracowników przez Biskupa Józefa Wróbla oraz ks. Proboszcza Wojciecha Brodowskiego, który jest jednocześnie kapelanem Domu. W uroczystości wziął udział Dariusz Kołodziejczyk – Starosta Świdnicki oraz Leszek Czechowski – Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego ds. Zdrowia i Spraw Społecznych.
Mieszkańcy DPS-u czynnie uczestniczyli we Mszy Świętej czytając Ewangelię, śpiewając Psalmy oraz odczytując modlitwę wiernych. Nie tak dawno, bo w 2016 roku Dom obchodził 50- lecie istnienia. Obecnie w DPS zamieszkują mężczyźni niepełnosprawni intelektualnie, którymi zajmuje się doświadczona i wykwalifikowana kadra specjalistów.
Dom Pomocy Społecznej w Świdniku znajduje się wśród jednostek organizacyjnych Powiatu Świdnickiego w Świdniku.
– Cieszę się, że placówka zapewnia mieszkańcom tak dobre warunki życia i rozwoju. Jako Zarząd Powiatu dokładamy wszelkich starań, by z roku na rok były one jeszcze lepsze – mówi starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk.
Z pewnością do polepszenia komfortu podopiecznych, jak i kadry, przyczyniły się również przekazane w tym oraz zeszłym roku samochody typu mikrobus przystosowane do przewozu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
Reklama