AKTUALNOŚCI

Uroczystości w DPS w Świdniku

Wczoraj w Domu Pomocy Społecznej im. Roba Inja w Świdniku odbyła się uroczysta Msza Święta odprawiona w intencji podopiecznych i pracowników przez Biskupa Józefa Wróbla oraz ks. Proboszcza Wojciecha Brodowskiego, który jest jednocześnie kapelanem Domu. W uroczystości wziął udział Dariusz Kołodziejczyk – Starosta Świdnicki oraz Leszek Czechowski – Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego ds. Zdrowia i Spraw Społecznych.
Mieszkańcy DPS-u czynnie uczestniczyli we Mszy Świętej czytając Ewangelię, śpiewając Psalmy oraz odczytując modlitwę wiernych. Nie tak dawno, bo w 2016 roku Dom obchodził 50- lecie istnienia. Obecnie w DPS zamieszkują mężczyźni niepełnosprawni intelektualnie, którymi zajmuje się doświadczona i wykwalifikowana kadra specjalistów.
Dom Pomocy Społecznej w Świdniku znajduje się wśród jednostek organizacyjnych Powiatu Świdnickiego w Świdniku.
– Cieszę się, że placówka zapewnia mieszkańcom tak dobre warunki życia i rozwoju. Jako Zarząd Powiatu dokładamy wszelkich starań, by z roku na rok były one jeszcze lepsze – mówi starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk.
Z pewnością do polepszenia komfortu podopiecznych, jak i kadry, przyczyniły się również przekazane w tym oraz zeszłym roku samochody typu mikrobus przystosowane do przewozu osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button