AKTUALNOŚCI

Pośpiech tłumaczyła wiosennymi pracami polowymi

Wysoki mandat, punkty karne oraz utrata prawa jazdy na okres trzech miesięcy to skutki szybkiej jazdy 58-letniej mieszkanki gm. Rybczewice. Kobieta wczoraj w obszarze zabudowanym kierując pojazdem marki BMW jechała z prędkością blisko 110 km/h. Policjanci apelują o rozwagę na drodze.
Wczoraj, w godzinach porannych policjanci świdnickiej drogówki, mając na uwadze bezpieczeństwo szczególnie pieszych uczestników ruchu drogowego, podjęli obserwację drogową w miejscowości Gardzienice. Niestety nie długo musieli czekać na kierowców, którzy pomimo obszaru zabudowanego i braku chodnika znacznie przekraczają dozwoloną prędkość.
Około godz. 7:30 na miernik prędkości „wpadł” pojazd marki BMW. Kierująca nim 58-letnia mieszkanka gm. Rybczewice jechała z prędkością 108 km/h. Za przekroczenie prędkości o 58 km/h została ukarana wysokim mandatem karnym kredytowanym oraz punktami karnymi. Na okres trzech miesięcy kierującej administracyjnie zatrzymane zostało prawo jazdy. Kobieta swój pośpiech tłumaczyła wiosennymi pracami polowymi.
Szczególnie w okresie majowego weekendu pamiętajmy, że na drodze częściej niż na co dzień mogą pojawić się piesi i rowerzyści. By nie doszło do tragedii kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania.
KPP Świdnik

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również

Close
Back to top button
Close