Remis, który nie zadowala nikogo

Derbowy mecz grupy IV klasy B pomiędzy LKS Wierzchowiska, a LKS Biskupice zakończył się remisem 2:2 (0:1). Jednak podział punktów w tym spotkaniu nie mógł zadowolić żadnej z drużyn. Jednopunktowa zdobycz zarówno gospodarzy, jak i gości nie przybliżyła do miejsc w ścisłej czołówce tabeli, a o takie właśnie lokaty wiosną walczą obie nasze jedenastki.
Bramki: Adrian Świech (66′), Daniel Jarowicz (68′) – Jarosław Pietraś (23′), Marcin Nakielski (61′).
Wierzchowiska: Patryk Korona, Paweł Kozak, Tomasz Tomczyk (80′ Patryk Augustyniak), Mateusz Wawszczak, Piotr Mazur, Kamil Dyzma (46′ Dominik Jarosz), Rafał Porębski (62′ Maciej Ruszniak), Adrian Świech, Tomasz Sapuła, Daniel Jarowicz, Marcin Winiarczyk.
Biskupice: Marek Niedźwiedź, Paweł Kramek, Damian Kowalski (77′ Mateusz Wasilewski), Adam Siudziak, Sebastian Zawada, Dawid Zawada (60′ Dawid Brzozowski), Krzysztof Czułczyński (30′ Marcin Nakielski), Kamil Śliczniak, Rafał Korchut (65′ Patryk Wójcik), Jarosław Pietraś, Mateusz Czarnota.
Jako pierwsi ze zdobyczy bramkowej cieszyli się przyjezdni. W 23 minucie o piłkę w polu karnym gospodarzy powalczył Rafał Korchut. Wygrał pojedynek z obrońcą i podał do dobrze ustawionego Jarosława Pietrasia, który nie zwykł marnować takich wyśmienitych okazji. Do przerwy Wierzchowiska nie potrafiły sforsować szczelnej defensywy rywali. Kiedy po zmianie stron miejscowi uparcie dążyli do wyrównania Biskupice zadały drugi „cios”. Tym razem po strzale Kamila Śliczniaka futbolówkę „wypluł” Patryk Korona, a skuteczną dobitką popisał się rezerwowy Marcin Nakielski. Ta druga bramka „uśpiła” nieco, już chyba w tym momencie, pewnych osiągnięcia korzystanego wyniku gości. W ciągu niespełna trzech minut podpieczni trenera Jarosława Góry „wyciągnęli” rezultat na 2:2! Po wrzutce w pole karne najpierw Marka Niedźwiadzia do kapitulacji zmusił Adrian Świech. Chwilę potem jego wyczyn skopiował Daniel Jarowicz, który celną główką trafił do siatki ustalając wynik tego spotkania.