AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Drugi dzień zmagań maturzystów

Dziś o 9.00 rozpoczął się egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym. Do obowiązkowego testu z „królowej nauk” przystąpiło w całym kraju prawie 273 tys. tegorocznych absolwentów liceów i techników.
W Zespole Szkół nr 1 im. C.K. Norwida w Świdniku maturę zdawało 64 uczniów.
– Jeśli chodzi o ocenę trudności, zdania były podzielone. Jedni opuszczali salę z uśmiechem i twierdzili, że nie było się czego bać, na twarzach innych widać było przerażenie – relacjonuje Krzysztof Gałan, dyrektor ZS nr 1.
Matura z matematyki trwa 170 minut. W tym czasie abiturienci muszą rozwiązać zadania zamknięte i otwarte. W ubiegłym roku arkusz egzaminacyjny na poziomie podstawowym składał się z 25 zadań zamkniętych jednokrotnego wyboru oraz dziewięciu zadań otwartych, w tym sześciu zadań krótkiej odpowiedzi i trzech zadań rozszerzonej odpowiedzi. Egzamin z matematyki na poziomie podstawowym jest obowiązkowy. Oznacza to, że maturzysta musi uzyskać co najmniej 30 proc. punktów, aby go zdać.
Maturzysta musi przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów maturalnych: z języka polskiego, z języka obcego i z matematyki na poziomie podstawowym. Musi też przystąpić do co najmniej jednego pisemnego egzaminu z grupy tzw. przedmiotów do wyboru; maksymalnie do sześciu.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
Reklama