Niefortunne II-ligowe derby z Widokiem…

Zdarzają się takie mecze, że piłka jak „zaczarowana” po prostu nie chce wpaść do bramki drużyny przeciwnej. Takiej sytuacji doświadczyły wczoraj II-ligowe piłkarski Ludowego Klubu Sportowego z Wierzchowisk. Podopieczne trenera Marka Maciejewskiego w derbach Lubelszczyzny podejmowały zespół Widoku. Gospodynie przez cały mecz miały dużą przewagę i wiele sytuacji do zdobycia bramki z rzutem karnym włącznie. Niestety po 90 minutach walki uległy przyjezdnym z Lublina 0:2 (0:0). Była to trzecia z rzędu przegrana Wierzchowisk w rundzie wiosennej.
Wierzchowiska: Magda Badura, Natalia Flis, Natalia Pielecha, Edyta Danił, Karolina Wieczorek, Natalia Szczygieł, Natalia Kuziel, Katarzyna Pawlina (57′ Kamila Osajkowska), Maja Oleszczuk, Katarzyna Kot, Izabela Bartocha (57′ Kaja Zaborska).
Mecz mógł się ułożyć idealnie dla naszych dziewcząt. Już w 10 minucie stanęły przed idealną okazją do objęcia prowadzenia. Po zagraniu Natalii Kuziel futbolówkę ręką we własnym polu karnym odbiła jedna z zawodniczek Widoku. Decyzja mogła być tylko jedna. Piłkę na jedenastym metrze ustawiła Izabela Bartocha i… nie wytrzymała ciśnienia. Nasza napastniczka przestrzeliła dobre dwa metry nad poprzeczką. W pierwszej połowie trzy dobre sytuacje miała Katarzyna Kot, ale zabrakło jej skuteczności. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Z tą tylko różnicą, że Wierzchowiska nadal przeważały, ale bramki zdobywały przyjezdne. W 59 minucie przy uderzeniu z około 22 metrów Magda Badura była bez szans. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do siatki. Gospodynie do końca nie rezygnowały ze zdobycia przynajmniej wyrównującego trafienia. Po rzucie wolnym głową uderzała Natalia Pielecha, a w innej sytuacji także groźnie główkowała Kuziel. Niestety bez rezultatu. W 90 minucie jedna z nielicznych kontr przyniosła lubliniankom drugą bramkę. Po błędzie Edyty Danił zawodniczka gości znalazła się w sytuacji sam na sam z Badurą i nie zmarnowała wyśmienitej okazji.
Kolejnym, tym razem wyjazdowym rywalem naszych futbolistek będzie Bronowianka. Mecz zostanie rozegrany w Krakowie, w niedzielę 13 maja o godz. 15.