AKTUALNOŚCI

Inwestor wybrał Świdnik. Otwarcie Bricomarché już w lipcu

foto: www.bricomarche.pl
W Świdniku powstaje market budowlany sieci Bricomarché. Punkt znanej sieci, specjalizującej się w sprzedaży asortymentu typu dom i ogród powstał na działce u zbiegu ul. Żwirki i Wigury i Sportowej.
– Otwarcie planujemy już w połowie lipca. Rekrutacja pracowników została już zakończona. Zatrudnienie znalazło 27 osób z terenu powiatu, a w przyszłości być może będziemy szukać dodatkowych pracowników – informuje Bartosz Chudzik, Prezes Zarządu firmy DIUS Sp. z o.o., właściciela świdnickiej filii.
Jak twierdzi inwestor, o wyborze lokalizacji zdecydowało kilka czynników. M.in. działka na obrzeżach miasta, w pobliżu strefy przemysłowej i portu lotniczego. Ale także brak konkurencji.
Dziś inwestor spotkał się ze starostą świdnickim Dariuszem Kołodziejczykiem, wicestarostą Waldemarem Białowąsem oraz dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy Marcinem Trociem, by rozmawiać o swoich planach inwestycyjnych związanych z miastem.
– To budujące, że tereny w naszym regionie zyskują nowych inwestorów, bo to oznacza miejsca pracy, a w efekcie poczucie stabilizacji, dzięki czemu nasi mieszkańcy zyskają jeszcze większe możliwości rozwoju – podkreśla starosta Kołodziejczyk.
Spośród 27 osób zatrudnionych, 15 osób było zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy jako bezrobotni.
– Cieszy fakt, że wiele osób poszukujących pracy znalazło ją u nowego inwestora dzięki Giełdzie Pracy, którą organizowaliśmy 19 kwietnia. Większość z nich posiada wymagane przez pracodawcę kwalifikacje, zdobyte dzięki bezpłatnym szkoleniom i kursom oferowanym przez urząd pracy – cieszy się Marcin Troć, dyrektor PUP w Świdniku.
Budowa Bricomarché w Świdniku ruszyła w połowie 2017. Obiekt ma powierzchnię 2100 mkw plus sklep-ogród. Klienci znajdą w nim artykuły do majsterkowania, dekoracyjne, budowlane i związane z ogrodem.
– Stawiamy na lokalnych dostawców i kooperantów. Nie jest to kolejna obca sieć, wyprowadzająca kapitał, ale firma, która podatki będzie płaciła w Świdniku – deklaruje Bartosz Chudzik. Zapewnia także o niższych cenach niż w lubelskich marketach budowlanych, co będzie można skonfrontować już za dwa miesiące.

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button