SPORT

ŁUKASZ JAROCKI POJEDZIE NA GRAND PRIX POLSKI

Zawodnik Ludowego Klubu Sportowego Piaskovia Łukasz Jarocki wywalczył kwalifikację na Grand Prix Polski w tenisie stołowym. Na rozegranym w niedzielę, w Tomaszowie Lubelskim I Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym seniorek i seniorów, rozstawiony z numerem 2 Jarocki nie zawiódł i zdobył drugie miejsce premiowane bezpośrednim awansem na turniej Grand Prix.
Jarocki
W meczu finałowym tenisista Piaskovii musiał znać wyższość turniejowej „jedynki”, czyli Macieja Nowalińskiego, przegrywając 2:3. Jednak początek spotkania należał do naszego zawodnika, który prowadził już 2:0 w setach. Piąty decydujący o losach meczu set zakończył się jednak minimalnym zwycięstwem rywala 15-12. Na turnieju w Tomaszowie Lubelskim zagrali również pozostali zawodnicy Piaskovii: Mateusz Jurewicz, Bartek Szymanek oraz Bartosz Kiciak zostali sklasyfikowani na miejscach 9-16.
Warto jeszcze dodać, że Łukasz Jarocki, po rocznym pobycie w Toruniu w zespole „Energa Manekin” powrócił właśnie do Piask. W związku z tym szanse Piaskovii w walce o awans do I ligi zdecydowanie wzrosły. Już dzisiaj kibice tej dyscypliny sportu ostrzą sobie apetyty na rozpoczynające się w październiku rozgrywki II ligi tenisowej z udziałem piaseckiej drużyny.