AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Ogromne zainteresowanie ofertą ZS w Piaskach

Dziś w Zespole Szkół w Piaskach Dzień Otwarty Szkoły. 250 uczniów gimnazjów z terenu powiatu, ale także z Łopiennika Górnego czy Fajsławic, przyjechało, by zapoznać się z ofertą edukacyjną oraz bazą dydaktycznej szkoły. Jak zwykle organizatorzy zapewnili dla nich moc atrakcji.
Dyrektor placówki, Waldemar Szałek witając licznie przybyłą młodzież przedstawił zalety nauki w Piaskach.
– Bardzo cieszy mnie taka frekwencja w dniu dzisiejszym. Wielu gimnazjalistów znajdzie tu coś dla siebie. Od lat dużym zainteresowaniem cieszą się takie kierunki jak mechanik samochodowy, technik informatyk czy technik usług fryzjerskich. Myślę, że oprócz atrakcyjnych kierunków zachętą jest także obecna oferta bezpłatnego kursu na prawo jazdy – mówi dyrektor.
– Przy wyborze szkoły pamiętajcie, że ZS w Piaskach jest liderem w pozyskiwaniu środków europejskich, daje również szerokie możliwości rozwoju dzięki licznym stażom i praktykom u zagranicznych pracodawców – wyliczał wicestarosta świdnicki Waldemar Bialowąs, życząc znalezienia własciwej ścieżki zawodowej.
W programie znalazły się konkursy, quizy, pokaz fryzur oraz warsztaty. Dzień Otwarty Szkoły połączony jest z Dniami Otwartymi Funduszy Europejskich. W związku z tym zaplanowano również ekspozycję i promocję projektów europejskich, realizowanych przez Zespół Szkół w ramach funduszy UE.
Uczennice szkoły zaprezentowały pokaz fryzur, przeprowadzono także quiz o funduszach europejskich, warsztaty „Matematyka czy sztuka”, mini turniej Znaj znak, slalom w alko-goglach, symulator jazdy Formułą 1, zwiedzanie szkoły oraz inne atrakcje.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close