AKTUALNOŚCI

Na skuterach z promilami

Wczoraj na terenie powiatu świdnickiego wpadło dwóch kierujących skuterami, którzy byli nietrzeźwi. Jeden został zatrzymany w miejscowości Jacków, a drugi w Siostrzytowie. Obaj panowie mieli po około 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.
Wczoraj po godz. 19 dyżurny świdnickiej komendy otrzymał informację, że z okolic dworca PKP w Mikowicach w kierunku Jackowa jedzie motorowerzysta wraz z pasażerem i mogą być nietrzeźwi. Patrol zatrzymał do kontroli drogowej wspomnianego kierowcę. Okazało się, że 29-letni mieszkaniec Świdnika, który jechał skuterem, miał ponad dwa promile w organizmie, a pasażer, którego wiózł, miał blisko trzy promile. Pojazd został odholowany na policyjny parking.
Z kolei przed godz. 23 w miejscowości Siostrzytów piasecki patrol zauważył motorowerzystę, którego tor jazdy mógł wskazywać na to, że kierujący może być w stanie po użyciu alkoholu. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Badanie alkomatem 40-letniego mieszkańca gminy Trawniki wskazało niemal 2 promile alkoholu w organizmie. W tym przypadku pojazd został zabezpieczony na posesji właściciela skutera.
Teraz obaj panowie staną przed sądem, który zadecyduje o ich dalszym losie. Za popełnione przestępstwo grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close
Reklama