AKTUALNOŚCI

Na skuterach z promilami

Wczoraj na terenie powiatu świdnickiego wpadło dwóch kierujących skuterami, którzy byli nietrzeźwi. Jeden został zatrzymany w miejscowości Jacków, a drugi w Siostrzytowie. Obaj panowie mieli po około 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.
Wczoraj po godz. 19 dyżurny świdnickiej komendy otrzymał informację, że z okolic dworca PKP w Mikowicach w kierunku Jackowa jedzie motorowerzysta wraz z pasażerem i mogą być nietrzeźwi. Patrol zatrzymał do kontroli drogowej wspomnianego kierowcę. Okazało się, że 29-letni mieszkaniec Świdnika, który jechał skuterem, miał ponad dwa promile w organizmie, a pasażer, którego wiózł, miał blisko trzy promile. Pojazd został odholowany na policyjny parking.
Z kolei przed godz. 23 w miejscowości Siostrzytów piasecki patrol zauważył motorowerzystę, którego tor jazdy mógł wskazywać na to, że kierujący może być w stanie po użyciu alkoholu. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Badanie alkomatem 40-letniego mieszkańca gminy Trawniki wskazało niemal 2 promile alkoholu w organizmie. W tym przypadku pojazd został zabezpieczony na posesji właściciela skutera.
Teraz obaj panowie staną przed sądem, który zadecyduje o ich dalszym losie. Za popełnione przestępstwo grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
Reklama