AKTUALNOŚCISPORT

Futbolistki Wierzchowisk przełamały złą passę!

Po trzech porażkach z rzędu w końcu przyszło przełamanie. Drugoligowe futbolistki Ludowego Klubu Sportowego z Wierzchowisk w swoim kolejnym meczu pokonały na wyjeździe Bronowiankę Kraków 4:0 (1:0). Zwycięstwo podopiecznych trenera Marka Maciejewskiego było bardzo ważne w kontekście powalczenia o utrzymanie wysokiej, piątej lokaty w końcowej tabeli grupy małopolskiej II ligi.
Bramki: Natalia Szczygieł 2 (10′, 67′), Maja Oleszczuk (85′), Izabela Bartocha (88′).
Wierzchowiska: Magda Badura, Justyna Kasperek, Natalia Pielecha, Edyta Danił, Kamila Osajkowska, Katarzyna Pawlina (60′ Natalia Flis), Izabela Bartocha, Natalia Kuziel (65′ Amanda Wasilewska), Maja Oleszczuk, Natalia Szczygieł, Katarzyna Kot.
Pierwsze 20 minut meczu należało do naszego zespołu. Swoją przewagę Wierzchowiska udokumentowały zdobyciem tylko jednej bramki. W 10 minucie lewą stroną boiska sam na sam z bramkarką miejscowych wyszła Maja Oleszczuk. Zobaczyła zamykającą akcję po przeciwległej stronie Natalię Szczygieł i bez wahania podała do koleżanki, a ta spokojnie trafiła do siatki. Dla Natalii była to już bramka nr 15 w bieżącym sezonie. Wyśmienitą okazję do zdobycia drugiego gola miała Katarzyna Pawlina. Niestety oddała zbyt lekki strzał do pustej bramki i powracająca golkiperka w ostatniej chwili zdążyła ze skuteczną interwencją wybijając piłkę z linii bramkowej. Po zmianie stron Wierzchowiska wbiły rywalkom jeszcze trzy gole. Najpierw z rzutu wolnego ładnie przymierzyła Szczygieł. Końcówka spotkania przyniosła jeszcze dwa trafienia. W 85 minucie z podania Izy Bartochy na listę strzelczyń wpisała się Oleszczuk. Rezultat potyczki trzy minuty później po rzucie rożnym ustaliła sama Bartocha wykorzystując zamieszanie na polu karnym rywalek.
W kolejnym meczu LKS Wierzchowiska na wyjeździe zmierzy się z Respektem Myślenice, który w kompletem 17 zwycięstw prowadzi w tabeli grupy małopolskiej II ligi. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę 20 maja o godz. 16.