ŻYCIE I STYL

Dobra współpraca popłaca – ul. Krępiecka na finiszu

Wczoraj Starosta Świdnicki Dariusz Kołodziejczyk i Wójt Gminy Mełgiew Ryszard Podlodowski dokonali oględzin prac dotychczas wykonanych na ul. Krępieckiej.
Pierwsze roboty budowlane miały rozpocząć się pod koniec października, ale w związku z przebudową i zamknięciem przejazdu kolejowego „Świdnik-Wschód” zostały przesunięte na koniec listopada 2017 roku.  – Nie chcieliśmy odciąć mieszkańców Mełgwi i Świdnika od jedynej drogi komunikacyjnej między tymi miejscowościami.– w tamtym czasie informował starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk.
Po otwarciu przejazdu kolejowego prace na ul. Krępieckiej nabrały tempa. Niestety opóźnienie wynikające z remontu przejazdu i nadejścia  zimy  spowodowały, że prace zostały przerwane. Jak tylko aura pozwoliła, prace drogowe zostały wznowione i nabrały tempa. Zgodnie z  podpisaną umową wykonawca ma zakończyć prace do końca maja.
– Droga ta, zarówno po stronie Miasta Świdnik, jak i Gminy  Mełgwi, wymaga pilnego remontu.
Obecnie przeprowadziliśmy gruntowną modernizację od strony gminy Mełgiew, przy wsparciu finansowym gminy. Całkowity koszt to prawie 525 tys. zł., z czego powiat na ten cel przeznaczył blisko 425 tys. zł, a Gmina Mełgiew 100 tys. zł. Wspólna inicjatywa gminy i powiatu to sygnał, że dobra współpraca samorządów zawsze służy mieszkańcom. Również chcielibyśmy wyremontować ulicę po stronie miasta Świdnik i mam nadzieje, że w najbliższym czasie to się uda – dodaje starosta Kołodziejczyk
– Dodatkowo Gmina Mełgiew wspomaga realizację zadania w zakresie wykonania przez pracowników Urzędu Gminy Mełgiew chodnika na odcinku przebudowanej drogi. Staramy się w miarę możliwości finansowych systematycznie realizować inwestycje i wspólnie pracować na rzecz mieszkańców  – oznajmia Wójt Mełgwi Ryszard Podlodowski.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
Reklama