AKTUALNOŚCI

Dochód z turniejów przeznaczyli na sprzęt dla niepełnosprawnych

Dziś Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Świdniku otrzymał łóżko dla niepełnosprawnych. Ten kosztowny i bardzo potrzebny sprzęt będzie usprawniał ruchowo podopiecznych ośrodka. Chodzi o przywrócenie utraconych na skutek choroby funkcji narządów.
Sprzęt za 2006 zł trafił do ośrodka dzięki zaangażowaniu wicestarosty świdnickiego.
-Dzięki inicjatywie pana Waldemara Białowąsa, we współpracy z panem Markiem Jurczykowskim i innymi sympatykami ośrodka udało się zorganizować mecze charytatywne, dochód z których przeznaczyliśmy na zakup stołu do masażu – informuje Elżbieta Krupa, Dyrektor SOSW w Świdniku – Oprócz metod i technik stosowanych w usprawnianiu ruchowym, specjalistyczny sprzęt i odpowiednie miejsce do ćwiczeń są niezbędne – dodaje.
Od stycznia 2018 roku ośrodek dysponuje dodatkowymi pomieszczeniami do rehabilitacji i terapii integracji sensorycznej w budynku przy ulicy Okulickiego 4a. Jak zapewnia dyrektor, budynek wyremontowano i zaadaptowano na potrzeby niepełnosprawnych uczniów dzięki przychylności Zarządu Powiatu Świdnickiego.
-Cieszę się, że dzieci ze specjalnymi potrzebami będą mogły korzystać z kolejnego udogodnienia w tej placówce. Jako zarząd wspieramy wszelkie rozwiązania, które pomogą funkcjonować dzieciom i ich rodzinom. To niezwykle ważne, by przełamywać bariery, z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne – komentuje Waldemar Białowąs wicestarosta świdnicki i już zapowiada, że w planach są kolejne imprezy sportowe, z których dochód przeznaczony będzie na niezbędne elementy wyposażenia ośrodka.
W SOSW stosowana jest także kinezyterapia, która poprawia ogólne funkcje organizmu, zwiększa siłę oraz podnosi koordynację wzrokowo – ruchową dziecka, oraz masaże, dzięki którym następuje zmniejszenie napięcia mięśni, poprawa ich ukrwienia oraz utrzymanie ruchomości stawów.
Oprócz planowych zajęć dydaktycznych i rewalidacyjno- rehabilitacyjnych, ośrodek realizuje też program „Za życiem”.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button