AKTUALNOŚCIEDUKACJA

W „Bronku” dbają o formę

W I LO im. W. Broniewskiego po raz pierwszy został zrealizowany projekt „Trzymaj dobrą formę”. Chodzi o promowanie zdrowego stylu życia, kształtowanie prawidłowych zachowań żywieniowych, dbałości o rozwój intelektualny i psychiczny oraz aktywnego wypoczynku. W „Bronku” razem z licealistami udział w warsztatach psychologicznych wzięli także świdniccy gimnazjaliści.
Zajęcia prowadzili studenci z Akademickiego Centrum Wsparcia UMCS w ramach projektu AMBICJATYW HIGH oraz psychologowie z Miejskiego Centrum Profilaktyki w Świdniku. Warsztaty dotyczyły sposobów rozwiązywania konfliktów, radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz asertywności.
Wczoraj odbyło się podsumowanie projektu. Uczniów odwiedził wicestarosta powiatu świdnickiego Waldemar Białowąs.
-Cieszę się, że zdajecie sobie sprawę z tego jak ważna jest dbałość zarówno o formę intelektualną, jak i fizyczną. Pamiętajmy, w zdrowym ciele zdrowy duch – mówił do młodzieży wicestarosta.
Uczestnicy mieli okazję obejrzeć męski balet szkolny w wykonaniu uczniów kl. 2E oraz pokaz sztuk samoobrony Krav Maga, które poprowadził Karol Serafin, zachęcając zgromadzoną młodzież do udziału w zajęciach, które odbywają się w PCEZ w Świdniku.
Zgodnie z prawidłowymi zasadami diety, uczniowie zjedli również drugie śniadanie, na które składały się owoce.
Projekt koordynują panie A. Dudek (nauczyciel biologii) oraz K. Paszko (psycholog).

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również

Close
Back to top button
Close