AKTUALNOŚCISPORT

Będą grać i zbierać na kolejny sprzęt dla niepełnosprawnych!

Jutro w PCEZ odbędzie się II Wojewódzki Turniej piłki nożnej Dzieci o Puchary Wicestarosty Waldemara Białowąsa. To impreza z okazji 100 -lecia Odzyskania Niepodległości współorganizowana przez Akademię Futbolu Świdniczanka, SOSW, Stowarzyszenie Przyjaciół SOSW i PCEZ.
– To będzie super zabawa, sportowa rywalizacja i integracja, ale przede wszystkim chodzi o szczytny cel. Chcemy zebrać potrzebne fundusze na zakup fotelika terapeutycznego dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Świdniku – zapowiada wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs.
Miesiąc temu, podczas I Turnieju zbierano pieniądze na specjalistyczny stół do masażu dla uczniów SOSW. I udało się. We wtorek ośrodek otrzymał ten kosztowny i bardzo potrzebny sprzęt, który ma usprawniać ruchowo.
Jutro kolejna zbiórka. Tym razem chodzi o zakup  krzesełka szkolno-terapeutycznego, które doskonale sprawdza się w codziennych aktywnościach, takich jak nauka czy spożywanie posiłków.

-Oprócz metod i technik stosowanych w usprawnianiu ruchowym, specjalistyczny sprzęt i odpowiednie miejsce do ćwiczeń są po prostu niezbędne. To ogromna radość, że dzięki inicjatywie wicestarosty, we współpracy z panem Markiem Jurczykowskim i innymi sympatykami ośrodka udaje nam się doposażyć sale terapeutyczne – mówi Elżbieta Krupa, Dyrektor SOSW w Świdniku.- sprzęt, jakiego potrzebujemy obecnie to fotelik solidnej konstrukcji, z regulacją funkcji kubełkowej. Dodatkowo fotelik posiada regulację wysokości oraz szerokości i głębokości siedziska. Ma też
specjalną tapicerkę medyczną – informuje dyrektor.
Start imprezy o godz. 9.00

 

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button