AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Powiatowy Konkurs Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”

Dziś w Świdniku odbył się powiatowy konkurs dla dzieci pn. „Jestem Bezpieczny”. Szkoły podstawowe z terenu powiatu świdnickiego rywalizowały o miano specjalistów w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.
Organizatorzy Powiatowego Konkursu Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny” to Komenda Powiatowa Policji w Świdniku, przy wsparciu Powiatu Świdnickiego oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Świdniku.
Jednym z zadań było przygotowanie przez uczniów projektów koszulek promujących zachowanie bezpieczeństwa na co dzień. Członkom jury najbardziej spodobała się propozycja drużyny z S.P z Trawnik.
-Bardzo podoba mi się wasz pomysł, bo sport i inne pasje doskonale potrafią uwolnić wszelkie negatywne emocje – oceniał wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs, zasiadający w jury – Jednak zaznaczam, że wszyscy jesteście zwycięzcami, bo stanęliście do rywalizacji i posiadacie ogromną wiedzę na temat bezpieczeństwa – dodał.
Uczniowie musieli także napisać test związany z zasadami ruchu drogowego czy odpowiednimi zachowaniami podczas wyjazdów i na kąpielisku.
A oto wyniki:
I miejsce: SP w Piaskach
II miejsce: Sp w Trawnikach
III miejsce: SP nr 4 w Świdniku
IV miejsce: SP w Mełgwi
Gratulujemy!

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button