AKTUALNOŚCI

Maszerowali, by okazać wsparcie

Wczoraj w Świdniku miał miejsce XX Jubileuszowy Festyn Integracyjny z okazji Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Imprezę organizuje Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdniku. W programie festynu m. in. Marsz Godności, Wiosenny Przegląd Piosenki, występy taneczne i muzyczne w muszli koncertowej MCUS w Świdniku.
Festynowi towarzyszył Marsz Godności i Marsz dla Życia i Rodziny. Po Mszy Św. w Kościele pw. Chrystusa Odkupiciela maszerowano od ul. Kosynierów do ul. Niepodległości, stamtąd do placu z fontanną, gdzie zakończono marsz i uczestnicy przeszli do muszli koncertowej.
-W dniu wczorajszym miałem przyjemność uczestniczyć w jubileuszowym Festynie Integracyjnym. Była to świetna okazja do integracji i zapoznania się z twórczością artystyczną osób niepełnosprawnych – mówi Leszek Czechowski, Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego ds. Zdrowia i spraw Społecznych.
-Wielki szacunek, podziw i podziękowania za każdy dzień pracy, w szczególności dla Pani Iwony Ratajczak – prezes Stowarzyszenia oraz pracownikom za to, że pomimo trudności potrafią za każdym razem zmobilizować rzeszę ludzi do tak cennej inicjatywy. Dzięki takim ludziom, nasze społeczeństwo uświadamiane jest, że wokół nas są osoby niepełnosprawne, które każdego dnia walczą o to by być normalnie traktowanym – ocenia wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs, kolejny uczestnik marszu, inicjator wielu przedsięwzięć na rzecz pomocy osobom niepełnosprawnym.
PSOUU Koło w Świdniku jest organizacją pozarządową, samopomocową, działającą dla pożytku publicznego. Od lat podejmuje szereg inicjatyw służących niesieniu pomocy i wsparciu osób z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzin.
Tak samo, jak poprzednie edycje wydarzenia i ta, miała miejsce w maju, czyli szczególnym miesiącu dla osób niepełnosprawnych. W tym okresie bowiem obchodzony jest nie tylko Międzynarodowy Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną, ale także Europejski Dzień Protestu Przeciw Dyskryminacji Osób Niepełnosprawnych, który przypada 5 maja. Warto wspomnieć także, że Międzynarodowy Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną jest w Polsce obchodzony od 1999 roku.

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również

Close
Back to top button
Close