AKTUALNOŚCI

Pijany rowerzysta zderzył się z motocyklistą

Nie ustępując pierwszeństwa przejazdu 48-letni rowerzysta z gm. Mełgiew doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym motocyklem. Jak się okazało miał w organizmie blisko 1,3 promila alkoholu. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Teraz mężczyzna ze swojego postępowania będzie tłumaczył się przed sądem.
W miniony weekend w miejscowości Janowice w gm. Mełgiew doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej. 48-letni kierujący rowerem podjął manewr skrętu w lewo nie upewniając się, że na drodze znajdują się inni uczestnicy ruchu drogowego. Na skutek nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu rowerzysta zderzył się z jadącym prawidłowo w tym samym kierunku motocyklem. Do szpitala trafił 17-letni pasażer motocykla. Na szczęście po badaniach okazało się, że odniósł on jedynie ogólne potłuczenia. Badanie alkomatem pokazało, że motocyklista był trzeźwy. Natomiast rowerzysta miał w organizmie blisko 1,3 promila alkoholu.
Teraz 48-latek odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującym prawem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kierowanie pojazdem nie mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.
KPP Świdnik

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button