AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKA

Niezwykła wystawa- Powiat świdnicki z lotu ptaka!

Biuro Promocji i Przedsiębiorczości Starostwa Powiatowego w Świdniku zaprasza do obejrzenia plenerowej wystawy zdjęć gmin powiatu świdnickiego, wykonanych z drona. Wystawa składa się z 9 wielkoformatowych fotografii i będzie prezentowana mieszkańcom wszystkich pięciu gmin w okresie czerwiec – wrzesień (włącznie). Wernisaż wystawy zaplanowano podczas Dni Mełgwi, które odbędą się w najbliższy weekend 2 i 3 czerwca.
– W każdej z gmin będziemy prezentowali wystawę podczas lokalnych imprez jak np. Trawnicka Zaciera, czy Festiwal Flaków w Piaskach, ale nie tylko. Wystawa zostanie w każdej gminie przynajmniej na kilka dni dłużej. Zachęcamy wszystkich do śledzenia powiatowych profili w mediach społecznościowych, gdzie będziemy informowali o kolejnych miejscach i datach wystawienia zdjęć- mówi Adam Sadło z Biura Promocji i Przedsiębiorczości Starostwa Powiatowego w Świdniku.
Zdjęcia przedstawiają gminy w szerokim planie i opatrzone są krótkim komentarzem z danymi statystycznymi, czy ciekawostkami. Na osobnych planszach zobaczyć można meandry Wieprza w gminie Trawniki, gdzie organizowane są spływy kajakowe, pokryte rzepakiem pola w okolicach Mełgwi, słynny na cały świat Ośrodek Praktyk Teatralnych w Gardzienicach (gmina Piaski) oraz drogowy „ślimak” przy granicy Świdnika i Lublina.
– Postanowiliśmy zorganizować tę wyjątkową wystawę z kilku względów. Przede wszystkim dla samych mieszkańców naszego powiatu, którzy często nie mają informacji o zabytkach czy walorach przyrodniczych powiatu świdnickiego. Druga grupa, do której chcemy dotrzeć to turyści, którzy odwiedzą organizowane przez gminy imprezy plenerowe. Relatywnie małe odległości w naszym powiecie i dobre drogi pozwalają na wygodne zwiedzanie z siodełka rowerowego, albo za pomocą auta- dodaje Jakub Osina, członek zarządu powiatu.
Film promujący wystawę w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram):

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
Reklama