AKTUALNOŚCI

To już VI Happening Stacji Świdnik II

Od rana trwa Uliczny Happening Powiatowy zorganizowany przez Powiatowy Ośrodek Wsparcia „Stacja Świdnik II”. To już szósta edycja wydarzenia poświęconego profilaktyce zdrowia psychicznego i wskazującego problem dyskryminacji osób z zaburzeniami psychicznymi.
-Dziękuję za zaproszenie pani kierownik Urszuli Flor i wszystkim podopiecznym Stacji Świdnik II. – mówił wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs – Pamiętajmy, że każdy człowiek, zarówno zdrowy, jak i chory pragnie tego samego – zrozumienia i akceptacji, godnych warunków życia, aktywności i możliwości zarobku – dodał wicestarosta.
Swój wykład na temat profilaktyki zdrowotnej wygłosił lekarz psychiatra Gustaw Kozak.
Na scenie wystąpili: Grupa taneczno-teatralna „Pasjonaci” z ŚDS PSONI, Zespół wokalny „Ach To My” z WTZ PSONI, Grupa Artystyczna WTZ Mełgiew „Pod Parasolem” oraz uczniowie I LO w Świdniku.
– Dziękuję za organizację już szóstej edycji wydarzenia, które przyczynia się do zwiększenia poziomu tolerancji i pomaga w integracji społecznej, tak potrzebnej osobom z zaburzeniami psychicznymi. – zauważył Leszek Czechowski, Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego.
Swoją twórczość mieli okazję dziś zaprezentować uczestnicy POW „Stacja Świdnik II”, Powiatowego Klubu Samopomocy „TOR” oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej PSONI w Świdniku i DPS w Świdniku oraz WTZ w Mełgwi i ŚDS PSONI Świdnik.
Do godz. 14.00 przy Muszli Koncertowej oraz na placu przy fontannie będą odbywać się gry i zabawy integracyjne oraz warsztaty plastyczne.

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również

Close
Back to top button
Close