AKTUALNOŚCI

Policjant po służbie zatrzymał kierowcę z promilami i zakazem

Ponad 3 promile alkoholu i dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów nie przeszkadzały 42-latkowi wsiąść za kierownicę samochodu. Na domiar wszystkiego na przejażdżkę zabrał dwóch znajomych, których stan trzeźwości był podobny. Nietrzeźwego kierowcę wypatrzył policjant po służbie. Teraz mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.
Wczoraj po godzinie 19:00 policjant z Wydziału Kryminalnego świdnickiej policji jadąc swoim samochodem po służbie zauważył pojazd marki Nissan, którego kierowca miał problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. Gdy kierowca zatrzymał się w miejscowości Krzesimów – policjant od razu uniemożliwił mu dalszą jazdę i wezwał na miejsce umundurowany patrol.
Okazało się, że za kierownicą nissana siedział 42-letni mieszkaniec gminy Niemce, a wynik badania alkomatem wykazał u niego ponad 3 promile. Ponadto mężczyzna posiada dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów. W pojeździe poza kierowcą znajdowała się jeszcze dwójka pasażerów, którzy podobnie jak 42-latek była nietrzeźwa.
Teraz kierowca za jazdę na podwójnym gazie oraz złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
E.D.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close