AKTUALNOŚCISPORT

Świdnicki Mundial '2018! 16 i 17 czerwca na Orliku w Świdniku zagrają 32 drużyny

We czwartek 14 czerwca w Rosji rozpoczną się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Dwa dni później swoim mundialem będzie się emocjonował Świdnik. 16 i 17 czerwca na boisku Orlik, przy Szkole Podstawowej nr 5 mieszczącej się przy ul. Jarzębinowej 6, do rywalizacji o złote medale oraz okazały puchar staną 32 drużyny. W ten sposób w Świdniku zostanie uczczony rok światowego championatu w futbolu.
Przed dwoma laty w Świdniku zorganizowano jednodniowe EURO ‚2016. Wtedy w turniejowe szranki stanęły 24 zespoły. Przedsięwzięcie generalnie zakończyło się sukcesem. Stąd teraz tak duże zainteresowanie także turniejem w formule mundialu.
Zapisy do tego turnieju trwały niewiele ponad tydzień. Lista uczestniczących drużyn zapełniła się bardzo szybko. Impreza ma swoją specyfikę. 32 zespoły jak na prawdziwym mundialu. W ciągu dwóch dni zostaną rozegrane 32 mecze, a każdy będzie musiał mieć swoje rozstrzygnięcie bowiem turniej od początku do końca będzię się toczył systemem pucharowym – przyznał Jacek Kosierb, główny organizator przedsięwzięcia.
Losowanie miało miejsce podczas jednego z majowych meczów Reprezentacji Polskich Pisarzy, której zawodnikiem i wicekapitanem jest Kosierb. Pasjonat futbolu ze Świdnika, znany głównie jako organizator rozgrywek ligi halowej czy rozgrywek piłkarzy amatorów właśnie na boiskach Orlik. Rozlosowana została drabinka turniejowa, a każdy z zespołów oprócz swojej nazwy otrzymał także nazwę państwa uczestnika mistrzostw świata w Rosji. Kompletna drabinka turniejowa znajduje się na http://swidnickahalowka.futbolowo.pl/news,3070936,rozlosowano-drabinke-turniejowa-swidnickiego-mundialu-2018-.html
Cieszę się, że do Świdnika przyjedzie biało-czerwona Reprezentacja Polskich Pisarzy. W jakim składzie to się dopiero okaże, bowiem jak to zwykle bywa obowiązki służowe na pewno nie pozwolą na udział wszystkim, którzy chcieliby w naszym mieście się zaprezentować. Nie mniej emocji z pewnością nie zabraknie. Już dziś bardzo serdecznie zapraszam do śledzenia wyników Świdnickiego Mundialu ‚2018. Podczas turnieju będziemy je na bieżąco publikować na stronie www.swidnickahalowka.futbolowo.pl – dodał świdniczanin.
Imprezę swoim honorowym patronatem objęli: prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej – Zbigniew Bartnik, dyrektor SP nr 5 w Świdniku, która obchodzi jubileusz 30-lecia – Tomasz Szydło oraz TVP 3 Lublin. Sponsorami i partnerami tego ciekawie zapowiadającego się turnieju są media: Przegląd Świdnicki, Głos Świdnika, Nowy Tydzień w Świdniku, Nasz Świdnik, Lokalny Przegląd Piłkarski oraz portale: Świdnik Wysokich Lotów, lsw24.pl, lubelskapilka.pl i Lubsport. Ponadto firma Hydrocentrum, a także hurtownie sportowe: Sportico, IBRA oraz OLIMP.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close