AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKA

Dni Mełgwi 2018 za nami!

To był weekend pod znakiem świętowania i zabawy. Przez dwa dni na terenie amfiteatru w Mełgwi odbywała się coroczna impreza rodzinna „Dni Mełgwi”.
Już od sobotniego poranka wiele atrakcji czekało na dzieci w Mełgwi. Podczas Gminnego Dnia Dziecka i Rodziny można było usłyszeć i zobaczyć prezentacje przygotowane przez dzieci, a następnie na najmłodszych czekały animacje i zabawy oraz pokaz sprzętu strażackiego. Tego dnia odbyła się także uroczystość związana ze 100-leciem istnienia OSP w Mełgwi. A w niedzielę od godz. 13.00 aż do późnych godzin wieczornych na mieszkańców w każdym wieku czekała niezliczona ilość atrakcji.
W tym roku obchody miały jednak wyjątkowy charakter ze względu na ważny jubileusz.
– Obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Jako mieszkańcy gminy Mełgiew chcemy uczcić tę rocznicę i świętujemy przez cały rok, dlatego tegoroczne Dni Mełgwi przebiegają pod hasłem „Niepodległość jest w nas” – wyjaśnia Ryszard Podlodowski, Wójt Gminy Mełgiew.
Tradycyjnie, niedzielne uroczystości rozpoczęto mszą św. w intencji mieszkańców. Po liturgii barwny korowód pod przewodnictwem Orkiestry Dętej Gminy Mełgiew z grupą Mażoretek oraz pocztów sztandarowych – Gminy, sołtysów, szkół, strażaków i władz samorządowych przemaszerował do amfiteatru.
W uroczystości wzięli udział m.in: reprezentujący Marszałka Województwa Lubelskiego Michał Zdun, starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk oraz przedstawiciele instytucji i służb z terenu powiatu.
– Wspaniała impreza promująca powiat, gminę i integrująca mieszkańców – ocenia starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk – To także doskonała okazja na wymianę poglądów z mieszkańcami i poznanie ich potrzeb.
– Świętujemy już drugi dzień uroczystości, która na stałe wpisała się w kalendarz gminnym imprez. To czas, kiedy wspólnie z rodzinami mamy szansę pobiesiadować i pobawić się. Myślę, że od maluszka po seniora, każdy znajdzie dziś coś dla siebie – zachęcał do integracji Michał Zdun, który zasiada również w Radzie Gminy Mełgiew.
W części artystycznej zaprezentowała się Gminna Orkiestra Dęta i Zespół „Podzamcze”. Następnie można było podziwiać występy zespołów tanecznych z Gminnego Ośrodka Kultury oraz  Grupę Artystyczną WTZ w Mełgwi „Pod Parasolem”.
Rozstrzygnięto również konkurs kulinarny „Nasze Regionalne Smaki”. I miejsce zdobyli członkowie Stowarzyszenia Razem dla Krzesimowa za wyśmienite pierogi z soczewicą. II miejsce zdobyła Anna Nowosad za własnoręcznie upieczony chleb wedle staropolskiej receptury, a III miejsce zdobyły: Ewa Trojanowska za smalczyk i Weronika Michalczuk za pasztet drobiowy.
Podczas imprezy można było obejrzeć plenerową wystawę zdjęć gmin powiatu świdnickiego, przygotowaną przez Starostwo Powiatowe w Świdniku. Ekspozycja składa się z 9 wielkoformatowych fotografii, na których można odnaleźć okolice miejsca swojego zamieszkania.
W dalszej części koncertu, na scenie wystąpiły zespoły: Miglanc, Tip Top i An Dreo i Kamila.
Ale tego dnia największą publiczność zgromadził występ zespołu Future Folk, prezentujący muzykę elektroniczną z wpływami folku góralskiego oraz gwiazda wieczoru – zespół Milano. Ten kultowy już zespół z nurtu polskiej muzyki tanecznej bawi fanów już od 1993 r. Impreza zakończyła się dyskoteką pod gwiazdami przy akompaniamencie zespołu MARVEL.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close