AKTUALNOŚCI

OSP Mełgiew istnieje już 100 lat!

W sobotę strażacy i mieszkańcy Mełgwi świętowali 100-lecie istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej. Po uroczystej mszy św. w kościele  p. w. św. Wita w Mełgwi, poczty sztandarowe oraz zaproszeni goście przemaszerowali do amfiteatru w Mełgwi. Podczas spotkania nastąpiło także symboliczne wbicie gwoździ i wręczenie sztandaru. Uroczystość była dobrą okazją, by uhonorować zasłużonych strażaków.
Wśród zaproszonych gości znaleźli się m. in. Krzysztof Hetman, poseł do parlamentu europejskiego. Nie zabrakło również przedstawicieli rządu, jak i włodarzy sąsiednich gmin. Zebranym gościom przybliżono historię powstania i działalności OSP. Podczas uroczystości Prezes Zarządu Powiatowego OSP w Świdniku i starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk, wspólnie z wójtem gminy Mełgiew Ryszardem Podlodowskim wręczyli odznaczenia zasłużonym strażakom. Wójt gminy złożył także najserdeczniejsze gratulacje i wyrazy uznania za dotychczasowe osiągnięcia. Życzył wszystkim druhom, aby pomoc niesiona drugiemu człowiekowi stała się prawdziwym spełnieniem i źródłem osobistej satysfakcji. Odznaczenia otrzymali:

  • Złoty Medal za zasługi dla pożarnictwa- druh Tomasz Gągoł.
  • Srebrny Medal za zasługi dla pożarnictwa- druhowie: Mirosław Efir, Robert Wożniak, Andrzej Dzwonkowski, Karol Gap.
  • Brązowy Medal za zasługi dla pożarnictwa- Przytuła Adam.
  • Artur Michalak  otrzymał medal- Wzorowy Strażak.

– Dziś OSP są doskonale przygotowane do prowadzenia różnego rodzaju akcji. Mełgiewska jednostka  jest częstym wsparciem dla Państwowej Starzy Pożarnej w ramach prowadzonych działań  na terenie miasta Świdnik. Jest to szczególny jubileusz, na który swoją postawą i zaangażowaniem pracowało wiele pokoleń druhów i mieszkańców, a dziś podtrzymują tradycję – mówił starosta Dariusz Kołodziejczyk.
Jubileusz był również doskonałą okazją do wręczenia dyplomów zasłużonym druhom, dzięki którym jednostka dalej prężnie funkcjonuje. Podziękowanie imieniu marszałka województwa przekazał Michał Zdun.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close