Piaskovia nadal niepewna ligowego bytu

Futboliści Ludowego Klubu Sportowego Piaskovia na finiszu rozgrywek klasy okręgowej dość niespodziewanie znaleźli się wśród zespołów, które muszą jeszcze walczyć o utrzymanie. W spotkaniu przedostatniej kolejki bieżącego sezonu podopieczni trenera Grzegorza Osajkowskiego przegrali na Kościelcu z Polesiem Kock 0:3 (0:1). Była to czwarta z rzędu przegrana naszego zespołu.
Piaskovia: Kyrylo Mushtai, Kamil Niedzielski, Michał Czarnecki, Krzysztof Olender, Mateusz Ziętek, Tomasz Szklarz, Przemysław Ziętek, Jakub Bomba, Michał Harkavka, Kacper Siedlecki (46′ Jakub Stefaniak), Tomasz Nowak.
W szeregach gospodarzy na to spotkanie zabrakło kilku kluczowych zawodników. Między innymi Adama Słowika, Dawida Sowińskiego, ale przede wszystkim najlepszego strzelca zespołu – Łukasza Struga. Ten ostatni musiał pauzować za nadmiar żółtych kartek. Grę na boisku starali się prowadzić goście, dla których było to bardzo ważne spotkanie. Może się bowiem okazać, że drugie miejsce w końcowej tabeli da piłkarzom z Kocka awans do IV ligi.
W 38 minucie meczu po akcji Polesia jeden z zawodników został nieprzepisowo powstrzymany, a że było to w obrębie szesnastki sędzia podyktował rzut karny. Indencje strzelającego co prawda Kyrylo Mushtai wyczuł, ale wobec dobitki był już bezradny. Po zmianie stron goście z Kocka zdobyli jeszcze dwa gole. Najpierw w 48 minucie po zespołowej akcji, a rezultat potyczki już w doliczonym czasie gry ustalił jeden z rezerwowych, który na boisku pojawił się po przerwie.
Mecz ostatniej kolejki z rezerwami Avii odbędzie się awansem, już w najbliższą środę 6 czerwca o godz. 18, na głównej płycie stadionu w Świdniku. Piaskovia, aby nie oglądać się na wyniki innych drużyn i być pewnym utrzymania musi to spotkanie wygrać. W przypadku porażki w przyszłą sobotę trzeba będzie śledzić wyniki meczów: Tur Milejów – GKS Niemce i Stal Poniatowa – Janowianka Janów Lubelski. Jeśli wygrają w nich Tur i Janowianka wówczas Piaskovia zajmie 13 miejsce w tabeli. To oznacza, że w walce o utrzymanie czekałby ją barażowy dwumecz z wicemistrzem grupy I A klasy – LKS Stróża.