AKTUALNOŚCI

Zignorowała przepisy i wjechała w pieszą

Na szczęście tylko na niewielkich obrażeniach pieszej zakończyła się nieodpowiedzialna jazda 36-letniej mieszkanki Świdnika. Kobieta wjechała samochodem na drogę zamkniętą dla ruchu pojazdów, gdzie odbywało się targowisko. Nie zważając na wzmożony ruch pieszych i zwracaną jej uwagę kontynuowała jazdę, aż w końcu najechała na kobietę prowadzącą wózek z dzieckiem. Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy, a finał sprawa znajdzie w Sądzie.
Zdarzenie miało miejsce w sobotę. Co tydzień w Świdniku pomiędzy godz. 6 a 13 na ul. Targowej obowiązuje znak drogowy B-1 mówiący o „zakazie ruchu pojazdów”. Tego dnia po obu stronach ulicy rozstawiane są stragany, zaś jezdnia zamienia się w trakt, na  którym natężenie ruchu pieszych jest bardzo duże.
36-letnia mieszkanka Świdnika nie zważając na obowiązujące przepisy ruchu drogowego, na duże natężenie pieszych a także uwagi zwracane jej przez przechodniów, wjechała samochodem przeciskając się przez tłum. W pewnym momencie kierująca subaru najechała na kobietę prowadzącą wózek z małym dzieckiem. Na szczęście kobieta nie odniosła poważnych obrażeń i zakończyło się tylko na niegroźnych otarciach. Po całym zdarzeniu kierująca odjechała z miejsca.
Policjantom szybko ustalili kierującą pojazdem. Okazało się, że jest nią jedna z mieszkanek Świdnika. Badanie alkomatem w chwili zatrzymania wykazało, że była trzeźwa. Kobieta tłumaczyła, że musiała przejechać tą drogą, gdyż inne ulice miasta były poblokowane z uwagi na odbywające się biegi uliczne. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.  Teraz za swoje zachowanie odpowie przed Sądem.
E.D.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close