AKTUALNOŚCI

Nie, to nie wizualizacja! To realna inwestycja w Świdniku

 
Dobiegły końca prace budowlane nad halą sportowa przy I LO w Świdniku. Nowoczesny obiekt to inwestycja Powiatu Świdnickiego warta 6 mln zł. Dziś ostatnie prace związane z wykończeniem obserwował Starosta Świdnicki Dariusz Kołodziejczyk i Członek Zarządu Powiatu Leszek Czechowski wraz z dyrektorem szkoły Stanisławem Stefańczykiem.
–  Zarówno z zewnątrz, jak i w środku hali duże wrażenie robi wysoki poziom wykonania i nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne. Cieszę się, że młodzież ze Świdnika będzie mogła korzystać z tak profesjonalnych warunków podczas treningów. To nie plan czy wizja, ale zrealizowana inwestycja, która przez lata będzie służyć mieszkańcom – ocenia starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk.
Ukończona jest elewacja budynku, zainstalowane są trybuny i barierki. Instalowane są krzesełka dla widowni. Gotowe do użytku są już armatura i urządzenia sanitarne. Położona została też nawierzchnia sportową tarafflex. Pomalowane są też ściany wewnątrz obiektu. Wokół budynku widnieje kostka brukowa, wydzielone są miejsca parkingowe dla samochodów i rowerów. Zainstalowana jest także sprowadzona z Włoch winda o odpowiednich parametrach przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
– Młodzież powinna mieć możliwość rozwijania swoich sportowych zainteresowań. – mówi Waldemar Białowąs, wicestarosta powiatu świdnickiego. – Warto inwestować w sport i rekreację. Koszty zwracają się w postaci sukcesów sportowych młodzieży, której stwarzamy warunki do profesjonalnego treningu i przyczyniają się do promocji zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej – dodaje.
Poza największym boiskiem, na piętrze znajdzie się miejsce na 2 sale: do fitnessu i gimnastyki korekcyjnej dla osób niepełnosprawnych oraz siłownię. Będzie również można skorzystać ze ścianek wspinaczkowych. Przewidziano też miejsce przeznaczone na różnego typu imprezy oraz patio z przeszklonym zadaszeniem.
 
 

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close