AKTUALNOŚCI

„Słoneczna” do remontu – dobra współpraca kolejny raz popłaca

„Słoneczna” to potoczna nazwa drogi między miejscowościami Kozice Górne – Marysin w gminie Piaski. Remont całej drogi, czyli 980 m będzie finansowany z budżetu powiatu świdnickiego i urzędu marszałkowskiego. Urząd marszałkowski swoją cześć pokryje w ramach programu ”100 km dróg na stulecie niepodległości”.
– Remont tej drogi jest potrzebny, szczególnie, że w ostatnich latach jej stan znacznie się pogorszył. Droga stanowi ważne połączenie między miejscowościami Kozice Górne – Marysin, Kawęczyn. Stanowi jednocześnie dojazd do skupu i sortowni owoców STRYJNO- SAD w Kawęczynie. – informuje starosta świdnicki Dariusz Kołodziejczyk. 
Pod koniec lutego starosta świdnicki złożył wniosek o udzielenie pomocy finansowej do Urzędu Marszałkowskiego na wykonanie modernizacji drogi. 27 kwietnia sejmik województwa podjął stosowną uchwałę w tej sprawie. Marszałek udzielił powiatowi wsparcia w wysokości 250 tys. zł, przy czym całkowity planowany koszt nie jest jeszcze w pełni znany, ponieważ jest przed procedurą przetargową. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec sierpnia tego roku. W ramach remontu przewidziane jest wykonanie warstwy wyrównawczej oraz ścieralnej, utwardzenie poboczy kruszywem i wykonanie prac porządkowych.
– Ta wspólna inwestycja jest kolejnym przykładem współpracy samorządów, tym razem powiatu świdnickiego i urzędu marszałkowskiego, co przyczyni się dla dobra mieszkańców. – dodaje Przewodniczący Rady Powiatu Marcin Najda.
 
 
 
 
 
 

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close