AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Wizyta studyjna przed praktykami dla młodzieży w Grecji

Przed uczniami powiatowych szkól nowe możliwości. Przedstawiciele Europejskiej Fundacji Edukacyjno-Sportowej przedstawili dyrektorom powiatowych szkół ofertę praktyk zagranicznych dla uczniów w ramach programu Erasmus+.
Oferta praktyk zawodowych w Grecji skierowana jest dla kierunków, jakie realizowane są m.in. w PCEZ i w ZS nr I. Z każdej szkoły można wybrać maksymalnie 3 kierunki.
Obecnie z wizytą studyjną w miejscu przyszłych praktyk są dyrektorzy placówek oświatowych z Polski objętych programem Erasmus +, a także, jako przedstawiciel organu prowadzącego powiatowe szkoły – wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs oraz dyrektor ZS nr 1 Krzysztof Gałan i dyrektor PCEZ Anna Goral.
Z oferty fundacji mogą skorzystać m.in. młodzież z PCEZ oraz uczniowie „Norwida” kształcący się w kierunkach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa i technik logistyk.
– Oferta wpisuje się w naszą strategię rozwoju szkolnictwa zawodowego. To będzie kolejna okazja dla młodzieży sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności, tym razem w niezwykle atrakcyjnym kulturowo i turystycznie kraju. Podczas odbytych praktyk w Niemczech uczniowie pokazali już, że potrafią spełnić oczekiwania zachodnich pracodawców, zachowując europejskie standardy – ocenia Waldemar Białowąs.
Praktyki mogą trwać od 12 dni do miesiąca. Uczestnicy mają zagwarantowane kieszonkowe na cały wyjazd oraz zakwaterowanie w hotelach o podwyższonym standardzie. Oprócz obowiązków, młodzież będzie miała okazję do poznania kultury i tradycji kraju oraz skorzysta z licznych wycieczek. Firmy partnerskie skupiają się w regionach położonych w Grecji centralnej: Pierii i Thessalii.
Realizacja projektów przewidziana jest na wiosnę przyszłego roku.
 

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close