AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Wizyta studyjna przed praktykami dla młodzieży w Grecji

Przed uczniami powiatowych szkól nowe możliwości. Przedstawiciele Europejskiej Fundacji Edukacyjno-Sportowej przedstawili dyrektorom powiatowych szkół ofertę praktyk zagranicznych dla uczniów w ramach programu Erasmus+.
Oferta praktyk zawodowych w Grecji skierowana jest dla kierunków, jakie realizowane są m.in. w PCEZ i w ZS nr I. Z każdej szkoły można wybrać maksymalnie 3 kierunki.
Obecnie z wizytą studyjną w miejscu przyszłych praktyk są dyrektorzy placówek oświatowych z Polski objętych programem Erasmus +, a także, jako przedstawiciel organu prowadzącego powiatowe szkoły – wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs oraz dyrektor ZS nr 1 Krzysztof Gałan i dyrektor PCEZ Anna Goral.
Z oferty fundacji mogą skorzystać m.in. młodzież z PCEZ oraz uczniowie „Norwida” kształcący się w kierunkach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa i technik logistyk.
– Oferta wpisuje się w naszą strategię rozwoju szkolnictwa zawodowego. To będzie kolejna okazja dla młodzieży sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności, tym razem w niezwykle atrakcyjnym kulturowo i turystycznie kraju. Podczas odbytych praktyk w Niemczech uczniowie pokazali już, że potrafią spełnić oczekiwania zachodnich pracodawców, zachowując europejskie standardy – ocenia Waldemar Białowąs.
Praktyki mogą trwać od 12 dni do miesiąca. Uczestnicy mają zagwarantowane kieszonkowe na cały wyjazd oraz zakwaterowanie w hotelach o podwyższonym standardzie. Oprócz obowiązków, młodzież będzie miała okazję do poznania kultury i tradycji kraju oraz skorzysta z licznych wycieczek. Firmy partnerskie skupiają się w regionach położonych w Grecji centralnej: Pierii i Thessalii.
Realizacja projektów przewidziana jest na wiosnę przyszłego roku.
 

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
Reklama