AKTUALNOŚCI

Gmina Piaski stawia na czystą energię

Władze Piask kolejny raz przystąpiły do projektu odnośnie odnawialnych źródeł energii tym razem pt. „Czysta energia w gminie Piaski – montaż instalacji solarnych i kotłów na biomasę”
Pod koniec ubiegłego rok rozpoczęły się montaże pieców na biomasę
i kolektorów słonecznych w ramach dwóch projektów realizowanych przez Piaski . W ramach tego przedsięwzięcia montowanych jest łącznie 1040 instalacji solarnych i kotłów na biomasę.  Drugi projekt to kolejne instalacje przydomowych oczyszczalni ścieków. Tuż po podpisaniu umowy gmina niezwłocznie przystąpiła do wyboru wykonawcy, co udało się już w drugim przetargu.

Podpisanie umowy przez Michała Cholewę Burmistrza Piask i Grzegorza Kapustę Wicemarszałka Województwa Lubelskiego na dofinansowanie 50 gospodarstw w przydomowe oczyszczalnie ścieków
– Od niedawna trwa ich montaż, na terenie całej gminy zostanie zainstalowanych prawie 250 instalacji również  w Zakładzie Usług Komunalnych. Jeszcze w tym roku planujemy zakończyć wszystkie inwestycje związane z OZE oraz oczyszczalniami – informuje Burmistrz Piask Michał Cholewa. – W tym roku Gmina Piaski obchodzi bardzo ważną rocznicę – 25-lecia odzyskania praw miejskich, która wypada dokładnie w dniu 13 sierpnia. – dodaje  burmistrz – Kalendarium tegorocznych wydarzeń znajdziecie Państwo na stronie www.piaski.pl. Już dziś serdecznie zapraszamy do świętowania z nami.- zaprasza włodarz Piaski.
 

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close