AKTUALNOŚCI

Powiat wyremontuje kolejny most, tym razem w Rybczewicach

Remont mostu w Rybczewicach będzie już trzecią po Gardzienicach i Mełgwi inwestycją mostową przeprowadzaną przez obecny Zarząd Powiatu Świdnickiego. W roku 2016 remont został przeprowadzany w Gardzienicach, a rok temu gruntowną modernizację przeszedł most w Mełgwi.
Jako Zarząd powiatu wnioskowaliśmy o dofinansowanie w wysokości 50 procent wartości inwestycji, ponieważ taki wkład jest ogólne przyjęty.  Jak się okazało, udało się nam pozyskać nie 50 % dofinansowania lecz 61 %, co dla nas, jako zarządcy jest bardzo dobrą wiadomością – informuje Grzegorz Osjakowski  przewodniczący komisji budżetu i rozwoju powiatu.
Powiat decyzją Ministra Finansów pozyskał kwotę  896 700 zł ze środków subwencji ogólnej na dofinansowanie inwestycji drogowej: „przebudowa obiektu mostowego w ciągu drogi powiatowej nr 2122L Rybczewice – Marysin  (rzeka Giełczew) wraz z dojazdami w miejscowości Rybczewice”. Co ważne, powiat wnioskował o dofinansowanie w wysokości 50% wartości kosztorysu inwestorskiego czyli ponad 1,5 mln zł, a udało się uzyskać dofinansowanie w 61%!

Grzegorz Osjakowski Przewodniczący Komisji Budżetu i Rozwoju w trakcie sesji Rady Powiatu Świdnickiego.
Most wymaga pilnego remontu ze względu na zły stan techniczny zagrażający bezpieczeństwu ruchu. Pełni on też ważną funkcję komunikacyjną łącząc Powiat Świdnicki i Krasnostawski  – dodaje starosta Dariusz Kołodziejczyk argumentując zasadność remontu mostu.
 

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close