AKTUALNOŚCIEDUKACJASPORT

Hala sportowa przy „Bronku” już oddana do użytkowania. Wczoraj odbyły się pierwsze zajęcia

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego udzielił pozwolenia I LO im. W. Broniewskiego na użytkowanie nowej hali sportowej. Nowoczesny obiekt to inwestycja Powiatu Świdnickiego warta 6 mln zł.
– To ważny dzień, zakończenie wielomiesięcznych starań, by powstał w Świdniku najnowocześniejszy obiekt sportowy, gdzie młodzież będzie mogła rozwijać pasje sportowe i trenować w profesjonalnych warunkach – mówił wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs, inicjator powstania obiektu.
Z hali sportowej korzystać będzie młodzież z placówek z terenu powiatu. Będzie też miejscem organizacji licznych imprez sportowych o szerszym zasięgu. A już wczoraj uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego odbyli tam pierwsze zajęcia korekcyjne.
Elżbieta Krupa, dyrektor SOSW w Świdniku i Stanisław Stefańczyk, dyrektor I LO, podpisali umowę na użytkowanie obiektu przez podopiecznych Ośrodka.
– Cieszę się, że nasi uczniowie już mogą w tak doskonałych warunkach uczestniczyć w zajęciach rehabilitacyjno-usprawniających – komentuje Elżbieta Krupa, dyrektor SOSW w Świdniku.
Bezpłatne zajęcia w sali korekcyjnej będą odbywać się codziennie.
Wokół budynku widnieje kostka brukowa, wydzielone są miejsca parkingowe dla samochodów i rowerów. Zainstalowana jest także sprowadzona z Włoch winda o odpowiednich parametrach przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Obiekt ma wymiary 36×44 m, zaś samo boisko 20×40 m. Poza boiskiem, na piętrze znajdują się 2 sale: do fitnessu i gimnastyki korekcyjnej dla osób niepełnosprawnych oraz siłownia. W kolejnym etapie wyposażania – także ścianka wspinaczkowa. Przewidziano też miejsce przeznaczone na różnego typu imprezy oraz patio z przeszklonym zadaszeniem.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close