AKTUALNOŚCI

Numer 997 przełączony już na 112

Od dzisiaj dzwoniąc na numer 997 nie połączymy się bezpośrednio z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Świdniku, a z Centrum Powiadamiania Ratunkowego. To efekt zmian, które etapowo są wprowadzana na ternie całego kraju. Celem tego działania jest usprawnienie procedury zgłoszeniowej, zebranie kompleksowej informacji oraz przyspieszenie reakcji policji na zgłoszenie.
Dzisiaj na terenie działania świdnickiej policji odbyło się przełączenie numeru alarmowego 997 na numer 112. Teraz po wybraniu numeru alarmowego 997 osoba dzwoniąca połączy się z operatorem numerów alarmowych, a nie jak dotychczas z dyżurnym policji. Operator numerów alarmowych zbierze wszystkie informacje dotyczące zgłoszenia alarmowego i przekaże je w postaci elektronicznej formatki do dyżurnego policji. Dyżurny na podstawie otrzymanych informacji podejmie decyzję w zakresie zadysponowania patrolu.
W ubiegłym roku ponad 2/3 zgłoszeń, która trafiała do Policji to zgłoszenia niepotwierdzone. Wprowadzane rozwiązanie ma pomóc uniknąć takich sytuacji.
W przypadku konieczności połączenia się bezpośrednio z oficerem dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Świdniku należy dzwonić na numer (81) 749-42-10. Telefon ten, jak również dane teleadresowe dzielnicowych podane są na stronie internetowej http://swidnik.lubelska.policja.gov.pl/.
Policja zachęca do korzystania z aplikacji Moja Komenda. Umożliwia ona wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku.
Aplikacja „Moja komenda” zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Dodano do niej dodatkowe jednostki, m.in. rewiry dzielnicowych oraz posterunki. Aplikacja została wyposażona w dwa tryby wyszukiwania informacji. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie sama odnajdzie najbliższe policyjne obiekty. Po przejściu w tryb online wystarczy jedno kliknięcie, by wskazała trasę do najbliższej komendy lub komisariatu. Równie sprawnie połączy nas z dyżurnymi policjantami z wybranej jednostki. Dodatkowo „Moja komenda” umożliwia wyszukanie po nazwie jednostki, ulicy lub kodzie pocztowym.
„Moja Komenda” jest na telefony z Androidem i na iOS. Usługa jest bezpłatna.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button