AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKA

Za nami "Kalejdoskop 2018"

Za nami IV Międzynarodowy Festiwal Teatrów Młodzieżowych  „Kalejdoskop 2018”. Trzy dni pełne teatru, śpiewu i tańca.
Kompleks Pałacowy Ośrodka Praktyk Teatralnych Gardzienice to świątynia teatru. Stale rezyduje tu Teatr “Gardzienice”. Odbywają się tu sympozja naukowe i festiwale. Magia tego miejsca przyciąga ludzi z Polski, ale nie tylko. Od 8 do 10 czerwca ponad 150 młodych aktorów zebrało się aby prezentować, tworzyć oraz dyskutować. Odbyło się jedenaście prezentacji konkursowych, trzy prezentacje gościnne oraz dwa integracyjne ogniska.
Festiwale młodzieżowe tworzą początkujący aktorzy. To oni poświęcają popołudnia oraz wieczory, aby razem uczyć się, pracować i tworzyć. Dla każdego teatru festiwal jest swego rodzaju sprawdzianem. Wiele wieczorów pracy zostaje poddanych ocenie. Głos publiczności jest równie ważny, co głosy jury. To dzięki omówieniem zespoły mogą tworzyć jeszcze lepsze spektakle. Omówienia to wielkie lustro w którym twórca może obejrzeć swoje dzieło.
Ale festiwal to również atmosfera. Zabawy teatralne, wspólne treningi poranne. To wspólne śpiewanie przy ognisku. Każdy chce dać coś od siebie. Jedni nauczą piosenki, inni pokażą swój lokalny taniec. To przestrzeń dzielenia się umiejętnościami i pasjami. Z “Kalejdoskopu” wiele osób wyjechało z nowymi pasjami i inspiracjami.
Zakończenie festiwalu to piękny moment. W tym roku na podium stanęli: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1265473526888427&id=970795999689516
A tak było podczas tegorocznego festiwalu: https://www.facebook.com/pg/Festiwal-Teatr%C3%B3w-M%C5%82odzie%C5%BCowych-Kalejdoskop-970795999689516/videos/?ref=page_internal
Festiwal Teatrów Młodzieżowych Kalejdoskop
 

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close