AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Zdobędą doświadczenie zawodowe w Grecji

Uczniowie Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej pojadą na praktyki do Grecji. Z projektu w ramach programu Erasmus+ ze środków unii europejskiej skorzysta 50 uczniów klas II – IV – Technik Ekonomista,Technik Mechanik i Technik Informatyk. Realizacja projektu potrwa od 1.08.2018-31.03.2020.
-Wyjazd będzie dla naszych uczniów szansą na rozwinięcie swoich kompetencji zawodowych i zdobycie nowych umiejętności poprzez praktyczną naukę w swojej branży. Mam nadzieję, że będzie to dobre przygotowanie do wkroczenia na rynek pracy po zakończeniu edukacji – mówi Anna Goral, dyrektor PCEZ.
Na początku czerwca z wizytą studyjną w miejscu przyszłych praktyk byli dyrektorzy szkół z Polski objętych programem Erasmus +, a także, jako przedstawiciel organu prowadzącego powiatowe szkoły – wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs i dyrektorzy PCEZ i „Norwida”.
– Oferta wpisuje się w naszą strategię rozwoju szkolnictwa zawodowego. Podczas odbytych już praktyk w Niemczech uczniowie pokazali, że potrafią spełnić oczekiwania zachodnich pracodawców. To będzie kolejna okazja dla młodzieży sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności, tym razem w niezwykle atrakcyjnym kulturowo i turystycznie kraju – ocenia wicestarosta.
Oferta praktyk zawodowych w Grecji skierowana jest także dla kierunków, jakie realizowane są w ZS nr I – technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa i technik logistyk
Szkoła podpisze umowę z greckim partnerem pod koniec czerwca.
Praktyki mogą trwać od 12 dni do miesiąca. Uczestnicy mają zagwarantowane kieszonkowe na cały wyjazd oraz zakwaterowanie w hotelach o podwyższonym standardzie. Oprócz obowiązków, młodzież będzie miała okazję do poznania kultury i tradycji kraju oraz skorzysta z licznych wycieczek. Firmy partnerskie skupiają się w regionach położonych w Grecji centralnej: Pierii i Thessalii.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close