AKTUALNOŚCI

Badają natężenie ruchu rowerowego

Właśnie trwają badania natężenia ruchu rowerowego w Świdniku. To już szósta taka inicjatywa stowarzyszenia Świdnik Miasto Dla Rowerów.
Badania prowadzone są w kilkunastu punktach w Świdniku, a rowerzyści dostają specjalne naklejki i broszury.
Na podstawie badań składane są propozycje rozwoju infrastruktury rowerowej w Świdniku. -Dzięki analizie wiemy, gdzie powinny powstawać drogi dla rowerów oraz inne udogodnienia dla rowerzystów. Dzięki temu opracowaliśmy koncepcję rozwoju dróg rowerowych na terenie Świdniku. Na podstawie wieloletnich obserwacji składamy wnioski, bo wiemy gdzie nie robić dróg dla rowerów- wyjaśnia Maciej Lubaś ze stowarzyszenia.
Badanie prowadzone jest od wczoraj do jutra w godzinach porannych ok. 6:30-8:30 oraz 15:00-17:00.
Dzięki badaniom udały się:
1. Rozbudowa systemu Roweru Miejskiego
2. Zespół Szkół nr 2 w Świdniku połączony z drogą dla rowerów na ul. Wyszyńskiego.
3. Wiaty rowerowe pod wszystkimi szkołami.
4. Wymalować pasy rowerowe na Alei Lotników Polskich.
5. Na ulicy Tuwima i Konopnickiej powstał kontraruch. Kontrapas wymalowano na ulicy Okulickiego.
6. Powstaje coraz to więcej stojaków U-kształtnych.
7. Powstała droga dla rowerów do Gimnazjum Nr 1 od ul. Niepodległości.
8. Pierwsza droga dla rowerów z asfaltu na Alei Lotników Polskich (odcinek od ronda Świdnicki Lipiec 80 do ronda Jana Pawła II).
9. Powstały pasy rowerowe na Alei Lotników Polskich od ronda Jana Pawła II w kierunku serswisówki, a także:
a) pasy rowerowe na ul. Kosynierów
b) droga dla rowerów od ul. Głogowej do ul. Akacjowej
c) droga dla rowerów od ul. Wyszyńskiego do 3 Maja (wzdłuż Spółdzielczej)
Miasto z roku na rok staje się coraz bardziej przyjazne amatorom dwóch kółek. Przypomnijmy, że trwają własnie prace nad jedną z najbardziej oczekiwanych inwestycji drogowych. Mowa o kompleksowej przebudowie ul. Racławickiej. Inwestycja Powiatu Świdnickiego realizowana na odcinku od skrzyżowania z Al. Lotników Polskich (rondo z helikopterem) do skrzyżowania z ul. Kosynierów w Świdniku ma znacznie ułatwić rowerzystom poruszanie się po mieście.
Przebudowanych będzie 7 skrzyżowań, a na całej długości drogi po stronie północnej powstanie dwukierunkowa ścieżka rowerowa z nawierzchni bitumicznej.
– Mieszkańcy Świdnika zasługują na lepsze i bezpieczniejsze ulice, bo dobra nowoczesna infrastruktura wpływa wprost na jakość naszego życia. Nie mam wątpliwości, że trzeba tworzyć kolejne odcinki ścieżek rowerowych, z których tak chętnie i licznie mieszkańcy naszego miasta korzystają – komentuje Jakub Osina, Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close