AKTUALNOŚCI

Analizowali bezpieczeństwo w powiecie

Komenda Powiatowa Policji w Świdniku zaprosiła dziś na debatę społeczną. Spotkanie z udziałem przedstawicieli instytucji i służb z terenu powiatu odbyło się w PCEZ w Świdniku.
Tematem debaty był „Bezpieczny powiat świdnicki”, a działanie odbyło się w ramach akcji- „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie- Możesz mieć na to wpływ”. – Cel spotkania to zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców. Jesteśmy przekonani, że spotkanie w szerokim gronie pozwoli określić i zaplanować reaktywne, zapobiegawcze działania- przekonuje komendant insp. Grzegorz Hołub.
Główne tematy poruszane podczas debaty to bezpieczeństwo na terenie powiatu świdnickiego, a także, zreferowane przez Zastępcę Naczelnika Wydz. Prewencji KPP Świdnik Edytę Wójtowicz, funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda.
Omawiano też rolę dzielnicowego w budowaniu poczucia bezpieczeństwa.
-Dialog i dyskusja z pewnością pomoże nam wyciągnąć wnioski, a to wpłynie na diagnostykę i konkretne nasze działania- mówi mł. asp. Elwira Domaradzka, oficer prasowy KPP w Świdniku.
Po przedstawieniu statystyk związanych z bezpieczeństwem w roku 2017, dyskutowano o bieżących problemach, m.in. nielegalnym handlu na targu, dostępności dopalaczy wśród młodzieży czy możliwościach zarażenia się wścieklizną od zwierząt.
– Wprowadzenie konsultacji, otwartość na uwagi, a także edukowanie podczas spotkań ze szczególnie narażonymi grupami społecznymi to z pewnością działalność prewencyjna świdnickiej Policji, którą warto doceniać – gratulował komendantowi wicestarosta świdnicki Waldemar Białowąs.
Instrukcja_uzytkownika_Krajowej_mapy_zagrozen_bezpieczenstwa

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close