AKTUALNOŚCISPORT

Piaskovia postawiła kropkę nad „i”

Do ostatniej kolejki lubelskiej „okręgówki” ważyły się losy drużyn walczących o utrzymanie się w tej właśnie klasie rozgrywkowej. Niestety do ostatniego meczu o swój ligowy byt musieli także walczyć piłkarze Ludowego Klubu Sportowego Piaskovia. Podopieczni trenera Grzegorza Osajkowskiego, aby być pewnym swego i to bez oglądania się na wyniki innych meczów ostatniej serii spotkań, musieli w meczu kończącym sezon pokonać rezerwy trzecioligowej Avii. Na stadionie w Świdniku nasi futboliści stanęli na wysokości zadania i pewnie ograli swoich lokalnych rywali 2:0 (0:0)! Dzięki temu piasecki zespół zajął bezpieczną, dziewiątą lokatę w końcowej tabeli.
Bramki: Łukasz Strug 2 (57′, 71′-rzut karny).
Piaskovia: Kyrylo Mushtai, Jacek Mirowski, Dawid Sowiński, Jakub Bomba, Mateusz Ziętek, Kamil Niedzielski, Przemysław Ziętek, Mykhailo Harkavka (89′ Mateusz Kowalczyk), Tomasz Szklarz, Łukasz Strug, Bartłomiej Barwiak (97′ Kacper Siedlecki).
Po bezbramkowej pierwszej połowie spotkania w drugiej na prowadzenie wyszli przyjezdni z Piask, którzy osiągnęli przewagę i w 57 minucie „otworzyli” wynik rywalizacji. Piłkę z lewej strony boiska otrzymał Tomasz Szklarz. Podciągnął z futbolówką do końcowej linii i wrzucił ją miękko w pole karne. Tam na 12 metrze najwyżej wyskoczył Łukasz Strug i widząc wysuniętego bramkarza posłał piłkę głową nad nim do siatki. Było to bardzo efektowne trafienie. Ten sam zawodnik w 71 minucie „dobił” świdniczan bardzo pewnie egzekwując rzut karny. W ten sposób Piaskovia uczyniła ostatni „krok” do utrzymania się w klasie okręgowej na kolejny, już 17 sezon z rzędu.