AKTUALNOŚCI

Pijana leżała na chodniku, obok były dzieci.

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności może grozić matce, która w stanie nietrzeźwości „opiekowała” się dwójką swoich dzieci. Leżącą na chodniku w środku nocy kobietę zauważył jeden z przechodniów. Koło kobiety znajdowała się dwójka jej dzieci. Teraz kobieta trzeźwieje w policyjnym areszcie.
Dzisiaj w nocy po godz. 1:30 policjanci zostali zaalarmowani przez mieszkańca Świdnika, że na jednej z ulic leży kobieta, a obok niej znajdują się małe dzieci. Natychmiast na miejsce pojechał patrol policji oraz pogotowie. Okazało się, że niedyspozycja kobiety wywołana jest upojeniem alkoholowym. 29-latka była w towarzystwie dwójki swoich dzieci w wieku 6 i 8-lat. Razem z dziećmi przewieziono ją do szpitala celem sprawdzenia ich stanu zdrowia. Następnie dzieci trafiły pod opiekę dziadków. Matka natomiast trzeźwieje w policyjnym areszcie. Nad ranem badanie alkomatem wykazało u niej ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
Bliższe okoliczności zdarzenia będą badane przez policjantów. 29-latce po wytrzeźwieniu zostanie przedstawiony zarzut narażenia dzieci, którymi się opiekowała na bezpośrednie niebezpieczeństwo. Zgodnie z kodeksem karnym grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.
KPP Świdnik

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close